خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

دبیرکل سازمان پیمان ناتو روسیه را به تلاش برای به خطر انداختن امنیت اروپا متهم کرد!

چهارشنبه, 19 حمل 1394 ساعت 11:40 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
دبیرکل سازمان پیمان ناتو روسیه را به تلاش برای به خطر انداختن امنیت اروپا متهم کرد! دبیرکل سازمان پیمان ناتو روسیه را به تلاش برای به خطر انداختن امنیت اروپا متهم کرد!

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روسیه را به تلاش برای به خطر انداختن امنیت اروپا متهم کرد . آندرسن فوگ راسموسن قبل از نشست نمایندگان ۲۸ کشور عضو ناتو برای بررسی بحران اوکراین گفت: ما به بررسی تأثیرات بحران اوکراین در امنیت اروپا و روابط بین ناتو و روسیه خواهیم پرداخت. وی گفت : روسیه باید به فعالیت های نظامی و تهدیداتش که امنیت اروپا را به خطر انداخته است ، پایان دهد و برای آرام شدن اوضاع فوراً اقدام کند . دبیر کل ناتو افزود : فعالیت های نظامی روسیه مغایر با منشور سازمان ملل متحد است . تحولات جدید در روسیه نشان از حرکت این کشور به سمت آماده سازی و تدارک حمله نظامی به منطقه کریمه اوکراین دارد. خبرگزاری اینترفکس روسیه روز یکشنبه گزارش کرد که نظامیان اردوی روسیه با حمله به دو پادگان اردوی اوکراین در منطقه کریمه، نظامیان اوکراین را خلع سلاح کردند. یک منبع در وزارت دفاع اوکراین هم گفت: نظامیان روسیه سلاح کمری، سبک و مهمات پایگاه راداری در نزدیکی شهرک سوداک و پایگاه آموزشی نیروی دریایی واقع در شهر سیمفروپول متعلق به اردوی اوکراین را مصادره و به وسیله موتر از آنجا خارج کردند. مجلس سنای روسیه (پارلمان) دخالت نظامی این کشور در منطقه کریمه اوکراین را تصویب کرد. این رای گیری به درخواست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه انجام شد. اردوی روسیه در دو منطقه مرکزی و غربی (در مرز اوکراین) همچنان در وضعیت آماده باش قرار دارد. باراک اوباما رئیس جمهور امریکا در تماس تلیفونی ۹۰ دقیقه ای با همتای روس خود پوتین نسبت به دخالت نظامی مسکو در اوکراین هشدار داد و گفت: این اقدام هزینه خواهد داشت. این دومین تماس تلیفونی سران امریکا و روسیه در ۸ روز اخیر است.
پوتین گفته است که روسیه حق دارد از منافع خود در اوکراین حمایت کند. روسیه در اقدام برای حفاظت از منافع و شهروندان روس در اوکراین درنگ نخواهد کرد.

خواندن 792 دفعه