خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

جوز اف دنفورد ازسوی رئیس جمهور اوباما به سمت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تعیین شد!

چهارشنبه, 16 ثور 1394 ساعت 13:37 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
جوز اف دنفورد ازسوی رئیس جمهور اوباما به سمت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تعیین شد! جوز اف دنفورد ازسوی رئیس جمهور اوباما به سمت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تعیین شد!

رییس جمهوری آمریکا جایگزین مارتین دمپسی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا را که قرار است امسال از سمت خود کنار برود، مشخص کرد. واشنگتن پست روز (سه شنبه) گزارش داد رییس جمهوری آمریکا در نظر دارد جنرال جوزف اف. دانفورد Joseph F. Dunford فرمانده نیروی دریایی را برای سمت رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کند.
اوباما امید دارد تا با انتخاب این جنرال نیروی دریایی، بتواند ارتش این کشور را در مقابله با مناقشاتی که در عراق و افغانستان و با حملات سایبری طرف چینی مواجه است، هدایت کند.
بنابراین گزارش، مقامات آمریکایی گفتند که رییس جمهوری آمریکا قرار است سه شنبه جایگزینی دانفورد با دمپسی را که پس از چهارسال در بهار امسال کنار خواهد رفت، اعلام کند.
اوباما همچنین قرار است جنرال نیروی هوایی پل جی. سلوا Paul J. Selva را بعنوان نامزد ریاست فرماندهی حمل و نقل آمریکا اعلام کند.
به گفته مقامات آمریکایی، دانفورد 59 ساله، تجربه فرماندهی نیروهای آمریکایی و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان طی سال های 2013 تا 2014میلادی، فرماندهی نیروهای بین المللی کمک به امنیت (آیساف)دراین مدت و همچنین تجربه فرماندهی نیروی تفنگداران دریایی آمریکا در جنگ عراق را در کارنامه خود دارد.
یک مقام دولت آمریکا که نامی از وی برده نشد دراین باره گفت: آنچه که وی را مورد توجه قرار داده، (توانایی) فرماندهی زمینی وی است زیرا ما (آمریکا) همچنان درگیر جنگ زمینی هستیم.
واشنگتن پست نوشت آمریکا هم اکنون سه هزار نیروی نظامی در عراق در قالب نیروهای آموزش دهنده و مشاور و 9هزار و800 نیروی نظامی در افغانستان دارد.
انتظار می رود نیروهای نظامی باقی مانده در افغانستان تا پایان ریاست جمهوری اوباما از این کشور خارج شوند.
مارتین دمپسی 63 ساله، هجدهمین فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا است که این سمت را از اکتبر 2011 میلادی در اختیار گرفت.

خواندن 911 دفعه