خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

رئیس شورای ولایتی زابل: ما ازمحل نگهداری 31 گیروگانها وگیروگانگیران شناختی نداریم !

دوشنبه, 18 حوت 1393 ساعت 15:57 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
رئیس شورای ولایتی زابل: ما ازمحل نگهداری 31 گیروگانها وگیروگانگیران شناختی نداریم ! رئیس شورای ولایتی زابل: ما ازمحل نگهداری 31 گیروگانها وگیروگانگیران شناختی نداریم !

هوای نامساعد در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل باعث شده است که عملیات نیروهای کوماندو برای رهایی ۳۱ گروگان در این ولسوالی از پنجشنبه هفته ی پیش به این سو متوقف باشد.

  نماینده‌گان زابل در مجلس و شماری از اعضای شورای ولایتی این ولایت می‌گویند که امکان دارد که ۳۱ گروگان از روستاهای ولسوالی خاک افغان به مغارههای مناطق کوهستانی این ولسوالی انتقال داده شده باشند. این افراد میگویند که دستگیری یک فرماندهی زن خارجی در این ولسوالی احتمال معامله ۳۱ گروگان را با این زن افزایش داده است. هنوز سرنخی از موقعیت گروگانان به دست نیامده و تلاشهای بزرگان قوم تاکنون نتوانسته است کار را به جایی بکشد، نمایندهگان زابل در مجلس میگویند که جنگجویان داعش احترامی به این گفتگو ندارند و حاضر به گفتوگو درباره رهایی گروگانانشان نیستند. حمیدالله توخی نمایندهی زابل در مجلس نمایندهگان اظهارداشت: "هیچ ارتباطات تلفنی با افراد پرنفوذ در خاک افغانستان وجود ندارد به دلیل اینکه چند ولسوالی زابل به کلی از خدمات مخابراتی محروم است؛ اما گفته می‌توانیم که امکان دارد رباینده‌گان در مغاره‌هایی که در مناطق کوهستانی خاک افغان وجود دارد استفاده کرده و ۳۱ گروگانشان را از روستاها به این مناطق دشوار گذر انتقال داده باشند". وی ادامه داد: "دیدارهای بزرگان محل نیز تاکنون هیچ اثری نداشته بخاطر اینکه افرادی گروه داعش هیچ علاقه‌ای به گفتگو با این بزرگان را ندارند و به آنان احترام ندارند." درهمین حال رئیس مجلس نماینده‌گان در نخستین روز کار سال پنجم دوره‌ی شانزدهم مجلس بر افزایش تلاش‌ها برای رهایی ۳۱ تنی که چندی پیش ربوده شدند تأکید کرد.عطا الله حق بیان رئیس شورای ولایتی زابل خاطرنشان کرد: "ما هنوز اطلاع دقیقی از محل نگاه داشت این افراد نداریم اما از همه کسانی که این افراد را گروگان گرفته‌اند؛ می‌خواهیم که از بهر انسانیت و افغانی بودن خود این برادران ما را آزاد کنند". نماینده‌گان زابل می‌گویند که مخالفان در عملیات رهایی این گروگان‌ها تلفات زیادی داده‌اند و تمامی افراد نقاب پوشی که ادعا می‌کنند اعضای گروه داعش هستند، ساکنان اصلی زابل نیستند و به زبان‌های بیرونی سخن می‌گویند.

خواندن 872 دفعه