خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

مراسم جشن عروسی دسته جمعی 32 زوج جوان در سمنگان!

شنبه, 17 اسد 1394 ساعت 15:43 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آرشیف آرشیف مراسم جشن عروسی دسته جمعی 32 زوج جوان در سمنگان!

 

مراسم جشن عروسی دسته جمعی 32 زوج جوان در سمنگان!

مراسم جشن عروسی دسته جمعی 32 زوج جوان در مرکز ولایت سمنگان شهر ایبگ برگذار گردیده که در آن بیش از 3 هزار افراد اشتراک کرده اند.

شماری از مردم ولسوالی دره یوسف بالا، دره یوسف پایین، ولسوالی خرم سلطان، و ولسوالی حضرت سلطان ولایت سمنگان امروز میزبانان این جشن عروسی را تشکیل میدهند.

برگذار کننده گان این مراسم میگویند، که با در نظرداشت مشکلات جوانان چنین تصمیم را اتخاذ کرده اند.

وفی الله شاهرخی یکی از برگذار کننده گان این جشن عروسی در صحبت با آژانس خبری یادگار افغان گفت، که نخست مشکلات جوانان را اولویت بندی نموده وبعد، این تصمیم عروسی را اتخاذ کرده اند که امروز با حضور بیش از 3 هزار افراد اعم از مرد و زن برگذار گردیده است.

وی می افزاید که در این مراسم علاوه بر مصارف عروسی برای هر زوج پنجصد دالر امریکایی و یک یک انگشتر طلا نیز در نظر گرفته شده است.

آقای شاهرخی همچنان در ادامه صحبتهایش افزود که در این مراسم سعی گردیده، ترکیب قومی نیز در نظر گرفته شود که به گفته وی ، پشتون، تاجک، ازبک، و سایر اقوام دراین جشن عروسی سهیم اند.

شماری از جوانانیکه امروز روز نخستین پیوند زناشویی شان است ابراز خرسندی نموده و از سایر تجاران میخواهند تا در عرصه مشکلات جوانان همکاری نمایند.

این درحالیست که بیشترین جوانان در سراسر کشور به سبب عدم موجودیت بودیجه کافی و یا بیکاری شب و روز خودرا در آستانه ای مجردی سپری میکنند.

جعفر فیصل خبرنگار خبرگذاری یادگار افغان در شمال افغانستان ( مزارشریف)

خواندن 738 دفعه