خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

افتتاح ساختمان استدیوهای جدید رادیو وتلویزیون ملی ولایت سمنگان به کمک دولت آلمان!

شنبه, 10 اسد 1394 ساعت 10:09 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
افتتاح ساختمان استدیوهای جدید رادیو وتلویزیون ملی ولایت سمنگان به کمک دولت آلمان! افتتاح ساختمان استدیوهای جدید رادیو وتلویزیون ملی ولایت سمنگان به کمک دولت آلمان!

 رادیو و تلویزیون محلي سمنگان استدیوهای جدید خویش را افتتاح کرد. این مرکز جدید که با وسایل مدرن مجهز می باشد، برنامه های متنوعی را برای ساکنان ولایت سمنگان نشر خواهد کرد و مردم را از آنچه که در ولسوالی ها و ولایت سمنگان می گذرد، مطلع خواهد ساخت.

استدیوی مذکور با کمک فنی و مالی برنامۀ دولت آلمان برای توسعه ظرفیت منطقه ای (RCD) در شمال افغانستان اعمار شده است و دارای تجهیزات حرفه ای تولید و نشر برنامه های تلویزیونی و رادیویی می باشد.
 رادیو و تلویزیون ملی افغانستان (RTA) در سمنگان می تواند برای فعالیت های خویش از آنها استفاده کند. علاوه بر استدیوهای جدید، ۱۴ نفر از کارمندان آن اداره برای شش ماه در عرصۀ گزارش نویسی، ثبت و تولید برنامه آموزش دیدند. ترکیبی از اقدامات اتخاذ شده، به رادیو و تلویزیون سمنگان امکان می دهد برنامه هایی با کیفیت عالی را ثبت و نشر نماید و در خدمت مردم باشد.
در مراسم افتتاح رسمی استدیوهای مذکور، دکتور مارتین شولدز، کمیشنر توسعه ای آلمان در افغانستان گفت: «دسترسی به معلومات و پوشش حرفه ای رسانه ای، کلید حرکت بسوی آگاهی مردم است.»
آقای شولدز اطمینان داد که آلمان به عنوان یک شریک مطمئن برای مردم افغانستان، به کمک هایش ادامه خواهد داد و تاکید کرد: «امنیت و اراده سیاسی تصمیم گیران کلیدی در افغانستان جهت کار کردن در راستای منافع مشترک، پیش شرط های حیاتی برای موفقیت فعالیت های همکاری توسعه ای هستند.»
آقای محمد هاشم زارع، والی ولایت سمنگان، ضمن تشکر از دولت آلمان برای همکاری های همه جانبه اش با دولت افغانستان، خاطرنشان کرد که دستاورد عمده افغانستان طی چهارده سال گذشته، آزادی بیان و مطبوعات بوده است. وی گفت: «راه اندازی استودیوهای جدید برای رادیو و تلویزیون سمنگان، گام دیگری بسوی آزادی رسانه ها به شمار می رود و برای اطلاع رسانی به مردم از دستاوردها، فعالیت ها و برنامه های دولت، بسیار موثر خواهد بود.» وی همچنین از کارمندان رادیو و تلویزیون سمنگان خواست تا از استودیو و تجهیزات جدید به شکل مناسب استفاده کنند و از کشور آلمان نیز تقاضا کرد تا در کنار افغانستان بماند و به همکاری و حمایتش به ویژه در عرصه رسانه، ادامه دهد.
برنامه ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCD) که به وسیله وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) تمویل می گردد، توسط Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH به عنوان بخشی از همکاری آلمان با افغانستان اجرا می شود. برنامه ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCD)، حمایت هایی را به منظور توسعه اقتصادی، در شش ولایت شمالی افغانستان، در دو سطح ولایت و ولسوالی فراهم می نماید. در عین حال، این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. برنامه ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCD)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

خواندن 664 دفعه