خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

والی جدید ولایت نورستان معرفی گردید

جمعه, 02 حوت 1392 ساعت 11:04 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روزنامه یادگارافغان:نورستان

اداره امور و دارالانشای شورای وزیران با نشر خبرنامه ا‌ی اعلام کرد که حافظ عبدالقیوم، به حکم رییس جمهور کرزی به عنوان والی جدید ولایت نورستان تعیین شده است.

 حافظ عبدالقیوم، پیش از این به عنوان سناتور ولایت نورستان در مجلس سنا اجرای وظیفه می‌کرد
براساس خبرنامه، حامد کرزی به اساس پیشنهاد اداره مستقل ارگان‌های محل، حافظ عبدالقیوم را به عنوان والی نورستان به جای محمد تمیم نورستانی انتخاب کرده است.
حافظ عبدالقیوم، پیش از این به عنوان سناتور ولایت نورستان در مجلس سنا اجرای وظیفه می‌کرد.
والی جدید نورستان در حالی مقرر شده است که پیشتر، شورای وزیران محمد تمیم نورستانی والی و دو مقام محلی این ولایت را از وظیفه سبکدوش کرد.
شورای وزیران اعلام کرده که این سه مقام محلی در نورستان به اتهام دست داشتن در فروش گندم کمکی به مردم این ولایت از وظیفه برکنار شده‌اند.
اما محمد تمیم نورستانی، والی نورستان دست داشتن در فروش گندم‌های کمکی کمیته مبارزه با حوادث را به شدت رد کرد.
او به خبرگزاری بخدی گفته است: "من به اداره ارگان‌های محلی مکتوب فرستادم و خواستار بررسی این موضوع از سوی یک هیات بی طرف شدم٬ این توطئه سیاسی علیه من است و من علیه کسی که با عزت و آبروی من بازی می کند٬ اعاده حیثیت می‌کنم."
به گفته او، از مجموع کندم های کمک شده٬ بیست درصد آن به شوراهای مردمی ولسوالی های مندول٬ واما٬ وایگل و پارون مرکز ولایت توزیع شده است.
حکم غیر قانونی
والی نورستان حکم شورای وزیران در مورد برکناری خود را غیرقانونی خوانده بود.
او گفته بود: "ابتدا باید وظیفه من به تعلیق در می‌آمد و پس از این که دادگاه اتهام من را ثابت می کرد از وظیفه سبکدوش و حتی باید زندانی میشدم. در حالی که هیچ محکمه‌ ای علیه من حکم قطعی صادر نکرده٬ حکم صادر شده از سوی شورای وزیران مشکل حقوقی دارد."

خواندن 1135 دفعه