خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

ولسوالی چهار دره ولایت قندوز به تصرف دولت درآمد!

چهارشنبه, 22 میزان 1394 ساعت 14:23 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ولسوالی چهار دره ولایت قندوز به تصرف دولت درآمد! ولسوالی چهار دره ولایت قندوز به تصرف دولت درآمد!

پولیس ولایت قندوز اعلام کرده که ولسوالی چهاردره از کنترل گروه طالبان بیرون شده و تمام مناطق آن تحت کنترل نیروهای دولتی درآمده است. محمدقسیم جنگل‌باغ فرمانده پولیس قندوز گفته است که دیشب عملیات پاک‌سازی ولسوالی چهاردره در غرب شهر قندوز با هدف بیرون راندن افراد وابسته به گروه طالبان از چهار طرف این ولسوالی آغاز شد.آقای جنگل‌باغ افزود که در حال حاضر تمام مناطق این ولسوالی تحت کنترل نیروهای دولتی است و در برخی مناطق "مشکوک" عملیات جستجو برای پیدا کردن افراد وابسته به گروه طالبان ادامه دارد.فرمانده پولیس قندوز گفت که در این عملیات "تلفات سنگینی" به گروه طالبان وارد شده و "ده‌ها جسد" افراد وابسته به این گروه در میدان نبرد باقی مانده است. هنوز گروه طالبان در این مورد اظهار نظری نکرده است.به دنبال تهاجم گسترده گروه طالبان به شهر قندوز، مرکز ولایت قندوز، در ۶ میزان، این شهر ناآرام شد و نبرد کوچه به کوچه برای چند روز در داخل این شهر ادامه داشت.
روز ۱۹ میزان حمدالله دانشی سرپرست ولایت قندوز اعلام کرد که جنگ در داخل شهر با بیرون راندن طالبان پایان یافته و عملیات نظامی در حومه شهر و ولسوالی‌های ولایت قندوز ادامه خواهد یافت.
ولایت قندوز، پنجمین شهر بزرگ افغانستان، از اهمیت استراتژیک برخوردار است و به همین دلیل گروه طالبان در ماه‌های اخیر تمام نیروی خود را برای هجوم به این شهر متمرکز کرده بود.

خواندن 825 دفعه