خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

سه فرد مُلکى در حملۀ افراد مسلح غيرمسوول در ولسوالی خان آباد ولايت کندز به قتل رسيد!

سه شنبه, 22 ثور 1394 ساعت 09:21 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
سه فرد مُلکى در حملۀ افراد مسلح غيرمسوول در ولسوالی خان آباد ولايت کندز به قتل رسيد! سه فرد مُلکى در حملۀ افراد مسلح غيرمسوول در ولسوالی خان آباد ولايت کندز به قتل رسيد!

سه فرد مُلکى در حملۀ افراد مسلح غيرمسوول در ولايت کندز به قتل رسيد و يک طفل جراحت برداشت. عبدالودود واحدى سخنگوى والى کندز ميگويد که اين افراد، عصرروز گذشته در موترسراچه از شهرکندز به قريۀ خود در منطقۀ آقتاش ولسوالى خان آباد ميرفتند که در ساحۀ جنگلباغ اين ولسوالى توقف داده شدند و افراد مسلح، بلادرنگ فير نموده و سه راکب موتر را کُشتند.
واحدى افزود که دراين رويداد، يک پسر١٠ ساله که پدرش شامل کشته شدگان است، مجروح گرديده است. سخنگوى والى کندوزعلاوه کردکه دو کشته ديگر، افراد منسوب به امان الله يک قوماندان مسلح غيرقانونى درخان آباد بودند و امکان دارد که ازسوى افراد يک قوماندان ديگر غير قانونى، به قتل رسيده باشند و هنوزهم هويت مهاجمان مشخص نیست.
تنها تعداد افراد مسلح غير قانونى، در ولسوالى خان آباد به بيش از سه هزار تن ميرسد ومردم که از آنان به نام اربکى ياد مى کنند، همواره شکايت نموده اند که مردم را آزار و اذيت و لت و کوب مينمايند و بايد آنها خلع سلاح شوند.
محمد عمر صافى والی کندز، تعداد افرادمسلح غیرقانونى دراين ولايت را بیش ازهفت هزارتن عنوان نموده، گفت كه آنها درطول چندسال گذشته، سبب بی بندوباری های زیادی شده؛ اما سلاح های شان ثبت گرديده که منبعد نتوانند در ناامنی ازآن استفاده کنند و دولت درصورت ضرورت، به سادگی بتواند این گروپ ها را خلع سلاح نمايد.

خواندن 983 دفعه