خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

در رویداد تروریستی ولایت خوست بیش از16 تن کشته و40 تن دیگری زخمی شد!

شنبه, 15 حمل 1394 ساعت 11:35 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
در رویداد تروریستی ولایت خوست بیش از16 تن کشته و40 تن دیگری زخمی شد! در رویداد تروریستی ولایت خوست بیش از16 تن کشته و40 تن دیگری زخمی شد!

انفجار انتحاری در نزدیکی خانه سرپرست ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان رخ داد. مبارز محمد زدران سخنگوی ولایت خوست گفت که در نتیجه این رویداد ۱۶ نفر کشته و چهل نفر به شمول همایون همایون نماینده خوست در مجلس نمایندگان زخمی شده اند. او گفت که عامل این رویداد، فرد انتحار کننده پیاده بوده است.
گفته می شود که قرار بود امروز در این محل راهپیمایی در اعتراض به کارکردهای عبدالجبار نعیمی، سرپرست ولایت خوست برگزار شود. این در حالی است که سرپرست ولایت خوست اکنون در کابل به سر می برد.
آقای همایون یکی از تنظیم کنندگان این راهپیمایی بود.
مخالفان سرپرست ولایت خوست از یک هفته به این سو در این شهر در نزدیکی خانه او و دفتر ولایت خوست خیمه زده و تجمع کرده‌اند. معترضین سرپرست ولایت را متهم به فساد کرده و خواهان برطرفی‌ او شده‌اند.
وزارت داخله نیز با نشر خبرنامه ای گفته که در انفجار امروز دست‌کم ۱۷ نفر کشته و ۳۷ نفر دیگر زخمی شده اند.
وزارت داخله افزوده که حمله کننده انتحاری مواد انفجاری همراهش را در بین معترضینی که در محل جمع بودند، منفجر ساخته است.
عبدالجبار نعیمی سرپرست ولایت خوست نیز اعلامیه ای را نشر کرده و گفته که "دشمنان مردم" از تجمع چند روزه آنها در محل، استفاده کرده و این حرکت را انجام داده اند.
وی می نویسد که به تمامی ارگان های کشفی و عدلی ولایت خوست دستور داده تا تحقیقات لازم را انجام داده و عاملین این رویداد را شناسایی و مجازات کنند.
مسئولیت انفجار امروز را کسی به عهده نگرفته است.
طالبان نیز اعلام کرده این انفجار کار آنها نبوده است.

خواندن 739 دفعه