خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

حشمت الله ستانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل درپی اظهاراتش از مقامش برکنار شد!

سه شنبه, 04 حمل 1394 ساعت 16:22 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)
حشمت الله ستانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل درپی اظهاراتش از مقامش برکنار شد! حشمت الله ستانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل درپی اظهاراتش از مقامش برکنار شد!

حشمت ستانکزی، سخن‌گوی فرمان‌دهی پولیس کابل از مقامش برکنار شده‌است. منابع در فرمان‌دهی پولیس کابل می گوید که حشمت ستانکزی از مقامش برکنار شده‌است.
ستانکزی از جمله افراد دولتیی بود که از کشته‌شدن و به آتش‌کشیدن جسد فرخنده توسط شهروندان در کابل پشتی‌بانی کرده مورد انتقاد شهروندان قرار گرفته بود. فرخنده چهارروز پیش توسط شماری از شهروندان به اتهام نادرست آتش‌زدن قرآن در زیارت شاه دوشمشیرۀ کابل به گونۀ بی‌رحمانه‌یی کشته شده و پس از آن جسدش به آتش کشیده شد. این عمل‌کرد واکنش شدید شهروندان، فعالان مدنی ، نهادهای دولتی و مجلس نماینده‌گان افغانستان را نیز برانگیخته‌است. چندتن از چهره‌های دیگر دینی و دولتی در پایتخت به شمول سیمین غزل حسن‌زاده، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ، مولوی ایاز نیازی عالم دین و زلمی زابلی عضو مجلس سنا نیز از کشته‌شدن فرخنده حمایت کرده بودند. زلمی زابلی پس از درک حقیقت از مردم عذرخواهی کرد و گفته می‌شود فسبوک را برای همیشه ترک گفته‌است.

خواندن 983 دفعه