خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

ولسوالی نوزاد ولایت هلمند از سوی نیروهای امنیتی ازطالبان باز پس گرفته شد!

شنبه, 10 اسد 1394 ساعت 12:05 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ولسوالی نوزاد ولایت هلمند از سوی نیروهای امنیتی ازطالبان باز پس گرفته شد! ولسوالی نوزاد ولایت هلمند از سوی نیروهای امنیتی ازطالبان باز پس گرفته شد!

میرزاخان رحیمی والی هلمند روز (جمعه) در نشستی خبری گفت که سه روز پیش، نیروهای امنیتی از برخی از پاسگاه‌های خویش عقب‌نشینی تاکتیکی کرده بودند. این نیروها شب گذشته عملیاتی را به رهبری جنرال رازق فرماندۀ امنیۀ قندهار، در ولسوالی نوزاد به راه انداختند و سرانجام موفق شدند تا این ولسوالی را دوباره به تصرف خویش درآورند. والی هلمند افزود که در نتیجۀ این عملیات، صد طالب مسلح کشته و زخمی شدند. اما شمار دقیق کشته‌ها و زخمی‌ها تا کنون مشخص نیست. به گفتۀ آقای رحیمی، در این نبرد پانزده تن از نیروهای امنیتی کشور نیز کشته شده اند.
آقای رحیمی می‌گوید که برای تأمین امنیت این ولسوالی نیروهای امنیتی تازه نفس فرستاده شده و عملیات وسیعی نیز در ولسوالی‌های شمالی ولایت هلمند به راه انداخته شده است.
اما قاری یوسف احمدی سخن‌گوی طالبان، با کذب خواندن آمار دولتی در مورد شمار تلفات گروه طالبان، افزوده است که این گروه هنوز هم ولسوالی نوزاد را در اختیار دارد و تنها قسمت کوچکی از این ولسوالی را نیروهای دولتی تصرف کرده اند.
ولسوالی نوزاد ولایت هلمند دو روز پیش، پس از سه روز جنگ و درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان، به دست این گروه سقوط کرد و بر اساس گزارش‌ها، در این درگیری چهار پولیس و هشت سرباز ارتش کشته شدند. یکی از فرماندهان پولیس که نخواسته بود تا نامش فاش شود به سلام‌وطندار گفته بود که نیروهای امنیتی از یازده پاسگاه امنیتی در این ولسوالی «عقب‌نشینی تاکتیکی» کرده اند.

خواندن 587 دفعه