خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

فعالین مدنی و شهروندان بامیان با حرکت اعتراضی خواستار رهایی 31 ربوده شده هزاره شدند!

چهارشنبه, 12 حمل 1394 ساعت 16:04 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
فعالین مدنی و شهروندان بامیان با حرکت اعتراضی خواستار رهایی 31 ربوده شده هزاره شدند! فعالین مدنی و شهروندان بامیان با حرکت اعتراضی خواستار رهایی 31 ربوده شده هزاره شدند!

فعالین مدنی و شهروندان ولایت بامیان با یک حرکت وسیع اعتراضی خواستار رهایی 31 ربوده شده هزاره شدند.  فعالین مدنی و شهروندان بامیان با برپایی یک اعتراض وسیع و گسترده از دولت افغانستان و سازمان های بین المللی به خصوص سازمان ملل متحد خواستار تلاش های جدی به منظور رهایی 31 ربوده شده هزار شدند. این فعالین با نامه سر گشاده ی که عنوانی بانکی مون سر منشی سازمان ملل متحد نگاشته اند، از وی خواسته تا در جهت رهایی 31 ربوده شده فشار های بیشتری را به دولت افغانستان وارد کند.
متن کامل نامه شهروندان بامیان جلالت مآب محترم بانکیمون سر منشی ملل متحد با تقدیم احترامات فایقه! شاید با ما هم عقیده باشید که عمده چالش جهان در آغاز قر ۲۱ تروریسم و افراط گرایی است و این هم در حالی است که از جانب دیگر ما بسوی جهانی شدن به پیش می رویم . پدیده های اجتماعی به سرعت جهانی می شود و پدیده شوم تروریسم نیز از این قاعده مستثنی نبوده امروز تمام جهان و افراد بشر چه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم از آن متاثر شده است. اکنون تروریسم در تلاش است تا ملت ها را تحت عناوین مختلف پارچه پارچه کند و جنگ های رنگارنگ را براه بیندازند طبیعی است که مبارزه و از بین بردن این پدیده شوم نیز عزم جهانی و بین المللی را می طلبند و جا دارد که همه جهان از جوامع و کشورهای که در خط مقدم جبهه نبرد با تروریسم قرار دارند و به نیابت از همه کسانی که انسانی می اندیشند و به ارزش های بشری باورمند هستند در مقابل این هیولای ضد بشری مبارزه می کنند مدد رسانند. افزون بر اینکه در این مبارزه باید همه جهان متحد شود ضروری می نماید که این مبارزه همه جانبه و بنیادین باشد علاوه بر بعد نظامی آن تمرکز و توجه بیشتر بر ابعاد فرهنگی و اعتقادی آن صورت بگیرد تا ریشه های نا پیدای این شجره خبیثه خشکانیده شود. در این میان یکی از کشور های که بیشترین آسیب را از ناحیه تروریسم دیده است افغانستان است که متاسفانه هنوز با آن درگیر است و هر روز از مردم ما قربانی می گیرد. اکنوم که ملت افغانستان مصمم است همگام با سیاست های حکومت وحدت ملی متحد و یکپارچه با حمایت جامعه جهانی با تروریسم مبارزه و با هموطنان ناراضی خود مذاکره نمایند. دشمن نیز می خواهند نفاق ملی را ایجاد نماید نمونه ای روشن از این سیاست تفرقه افگنانه ای تروریسم گروگان گرفتن ۳۱ تن مسافر بی گناه وبی دفاع است که منصوب به یک قوم و یک مذهب می باشند. خوشبختانه مردم افغانستان به این قضیه با دید ملی می نگرند نه قومی و مذهبی و ما مردم بامیان نیز ۳۱ نفر یاد شده را بیش از اینکه ۳۱ هزاره یا ۳۱ شیعه بدانیم ۳۱ انسان است که ۳۱ فرد از اعضای جامعه انسانی و جهانی است. لذا از جناب عالی مسرانه و صمیمانه می خواهیم که در جهت رهایی مسافران یاد شده مساعی خود را به کار بسته تا با رهایی آنان خانواده های شان و همه انسان های آزادی خواه جهان خرسند و نقشه های دشمنان انسانیت را نقش بر آب نمایند.
با احترام.
مردم بامیان ۱۲ حمل ۹۴ برابر با ۱ اپریل ۲۰۱۵

خواندن 893 دفعه