خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

اداره محلی بامیان نسبت به نشر گزارش وضع محدودیت بر رسانه ها دراین ولایت را مردود میداند!

چهارشنبه, 10 جدی 1393 ساعت 13:18 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

اداره محلی بامیان با باورمندی کامل و قانونی به اصل دموکراسی و ارزشهای چون آزادی بیان و حق دسترسی شهروندان به معلومات، مطالب مندرج در اعلامیه مورخ 05/10/1393 نهادی موسوم به مرکز هماهنگی خبرنگاران و رسانه های آزاد، را یک حرکت سیاسی، غیر واقع بینانه، دور از حقیقت و مغایر با اصول و اخلاق ژورنالیستی می داند و آن را رد می کند.
در این اعلامیه از محدودیت هایی، در قالب کلمات و جملاتی، سخن گفته شده است که نه تنها هیچگونه پایه و اساسی بر آنها نیست، بلکه هیچگونه مصداق عینی و مورد مشخصی نیز بر آن ذکر نشده اند.
احضار و بازجویی، تهدید و تخویف، سانسور، تلاش در جهت تحت تأثیر قرار دادن خبرنگاران، محدودیت و ممانعت از تهیه خبر و گزارش و خود داری از ارائه معلومات برای خبرنگاران، کلمات و جملاتی اند که از سوی این نهاد در این اعلامیه به عنوان موارد اعمال محدودیت ذکر شده است ولی واضح نکرده است که کدام اداره، کدام مسئول حکومتی، با کدام خبرنگار و در کدام موارد و با کدام شیوه دست به انجام چنین کاری زده است؟
اداره محلی بامیان و دفتر مقام ولایت با داشتن مدیریت ارتباط، مطبوعات و سخنگوی در بخش تشکیلاتی خویش که وظیفه تأمین ارتباطات و رسیدگی به مشکلات رسانه گران را دارد تا کنون، حتی یک مورد شکایت از وجود موارد اعمال محدودیت برای خبرنگاران را دریافت نکرده است و این خود گواه بر عدم واقعیت و غیر مستند بودن اعلامیه این نهاد می باشند.
اداره محلی بامیان ضمن مردود دانستن موارد مندرج در اعلامیه این نهاد، با تأکید بر رعایت اصل آزادی بیان و تأمین حق دسترسی شهروندان به معلومات و اطلاعات، اطمینان دارد که حکومتداری خوب و تأمین شاخص های آن ممکن نیست مگر با تأمین و تحقق اصل آزادی بیان و حق دسترسی مردم به معلومات و اطلاعات و از آن به شدت حمایت و استقبال می کند.
برگزاری جلسات متعدد مشورتی و کنفرانس گزارشدهی، ده ها کنفرانس مطبوعاتی و مصاحبه ها و نشست های عمومی و خصوصی با خبرنگاران، در طول یک سالی که گذشت، گواه بر عزم و اراده مقام ولایت و اداره محلی بامیان بر این امر است.
اداره محلی بامیان معتقد است که مطالب ذکر شده در اعلامیه این نهاد، سیاسی بوده و انعکاس دهنده خواسته ها و نظریات تمام خبرنگاران بامیان نمی باشند، اما با این وجود از هر طرح، نقد و نظری که منجر به اصلاح و بهبودی در روند حکومتداری بهتر در بامیان گردد استقبال می کند
اداره محلی بامیان توقع جدی دارد تا تمام شهروندان، نهادهای مدنی و رسانه گران شریف بامیان با رعایت قانون، اصول و اخلاق جمعی و مدنی، طرح های پیشنهادی و اصلاح گرانه ی خویش را ارائه کنند و اداره محلی بامیان را در عرضه خدمات حکومتی و اداری اش یاری رسانند و در انجام این مسئولیت شهروندی، انتظار داریم، از بستن اتهام و گفتن موضوعات کلی، گنگ و مبهم نیز خود داری کنند.
***
با احترام
مدیریت مطبوعات و سخنگوی مقام ولایت بامیان
8 جدی 1393

خواندن 807 دفعه