خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

جنجال ها بر سر انتخاب رئیس شورای ولایتی بغلان به یک معما تبدیل شده است!

سه شنبه, 11 قوس 1393 ساعت 18:04 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

با وجود آنکه بیش از بیست روز از آغاز کار وکلای شورای ولایتی در ولایت بغلان می‌گذرد، اما تاهنوز اعضای این شورا موفق به انتخاب رئیس  نشده اند.
انتخابات برای رئیس شورای ولایتی زمانی بی نتیجه ماند که دو نامزد ریاست این شورا هر کدام هفت رای آوردند. یک رای باطل این انتخابات را به دور دوم کشاند. اما وکلای شورای ولایتی بغلان برای دور دوم انتخابات حاضر نشده و این انتخابات باز هم بی نتیجه باقی ماند. جنجال ها بر سر انتخاب رئیس شورای ولایتی بغلان حال به یک معما تبدیل شده است.
قبل از این نیز چهار بار دیگر کمیسیون مستقل انتخابات ولایت بغلان اقدام به راه اندازی انتخاب اعضای اداری شورای ولایتی بغلان نموده بودند؛ ولی هر چهار بار تنها هشت تن از عضای این شورا برای انتخابات حاضر شده بودند که نظر به قانون باید دو ثلث شورا در انتخابات اشتراک کنند که هشت تن از جمله پانزده عضو شورا نصاب را تکمیل نکرده، بناً انتخابات این شورا دایر نشده بود.
اما در دور پنجم تمام پانزده عضو شورای ولایتی بغلان در انتخابات هیات اداری این شورا حاضر بودند که معاون و منشی این شورا را انتخاب نمودند، ولی باطل شدن یک رای یک بار دیگر باعث شد تا کرسی ریاست شورای ولایتی بغلان خالی باقی بماند.
محمد ظریف ظریف، یکتن از کاندیدان کرسی ریاست شورای ولایتی ولایت بغلان می‌گوید که وی در این انتخابات با برنده شدن هشت رای در مقابل رقیبش محمد صفدر محسنی، برنده شده است، اما رئیس کمیسیون مستقل انتخابات با باطل اعلام نمودن یک رای دراین انتخابات دست کاری کرده است.
روزانه صد ها باشنده ولایت بغلان بدون آنکه برای شان از سوی شورای ولایتی عرضه خدمات شود، در پشت درهای بسته این شورا انتظار می‌کشند.

خواندن 307 دفعه