سایت ها دیگر

افراد مسلح غیر مسوول شماری از غیر نظامیان را در بغلان کشتند

دوشنبه, 08 عقرب 1391 ساعت 10:35 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روزنامه یادگارافغان: بغلان

مقام های امنیتی در بغلان می گویند که افراد مسلح غیر مسوول در این ولایت، شماری از غیر نظامیان را در چند روز گذشته، کشته اند.
عبدالمنان، ولسوال ده صلاح اندراب گفت:" افراد مسلح غیر مسؤل دو روز پیش از عیدقربان، دو قصاب، و یک محصل آکادمی پولیس به نام بریالی با ضرب گلوله کشتند."

به گفته او، این دانشجو بریالی نام داشت و باشنده قریه قسان این ولسوالی  بود.
ولسوال ده صلاح می گوید که وز (یکشنبه) نیز یک غیر نظامی دیگر ازسوی افراد مسلح غیر مسوول به قتل رسیده است.
ده صلاح در اندراب ولایت بغلان از مناطقی است که در چندسال گذشته، شاهد فعالیت افراد مسلح غیر مسوول بوده است.
مقام های امنیتی در این ولایت می گویند که این فعالیت ها باعث شده است که گراف نا امنی در ولایت بغلان افزایش را نشان دهد.
در همین حال ولسوال ده صلاح می گوید که خصومت های شخصی میان شماری ازباشندگان ولسوالی های اندراب و موجودیت سلاح در نزد افراد غیر نظامی، عامل اصلی نا امنی ها و قتل ها در این منطقه به شمار می رود.
ازسوی دیگر اسدالله شیزاد قوماندان امنیه ولایت بغلان نیز می گوید که افزایش افراد مسلح غیر مسؤل در برخی از ولسوالی های این ولایت، باعث ایجاد نا امنی شده است.
آقای شیرزاد  گفت:" عملیات برای بازداشت افراد مسلح غیرمسؤل در اندراب، آغاز شده و به زودی عاملین قتل های اخیر دراین ولسوالی بازداشت خواهند شد."
او، آماردقیقی از کشته شدن غیر نظامیان در اندراب ها ارائه نکرد.
مسؤلان محلی در اندراب ها، می گویند که اگر دولت برای بازداشت افراد مسلح غیرمسؤل و جمع آوری سلاح از آنان به شکل جدی اقدام نکند، افراد بیشتری در این مناطق کشته خواهند شد.
دراواخر سال گذشته نیز، سربازان اردوی ملی برای بازداشت افراد مسلح غیر مسؤل در اندراب، عملیاتی را راه اندازی کردند که طی آن، سرگروه افراد مسلح غیر مسوول در این منطقه و چند تن دیگر، بازداشت شدند.

خواندن 795 دفعه