خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

فعالیت مخالفان در بدخشان مانع انتخابات!

شنبه, 23 سنبله 1392 ساعت 14:46 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روزنامه یادگار افغان:بدخشان

فعالیت مخالفان در بدخشان مانع انتخابات!

کمیسیون مستقل انتخابات از برگزار نشدن انتخابات در بیشتر بخش های ولایت بدخشان هشدار می دهد.
، مسوولان این کمیسیون در ولایت بدخشان با نگرانی از افزایش چشمگیر چالش های امنیتی و کوهستانی بودن بیشتر بخش های این ولایت برگزاری این انتخابات را تنها در مرکز و چند ولسوالی بدخشان امکان پذیر می دانند.
در حالی که رجوع مردم به مراکز توزیع کارت های رای دهی و علاقمندی برای شرکت در انتخابات پر رنگ است اما نهادهای امنیتی این ولایت ها از تلاش ها برای تامین امنیت انتخابات سخن می گویند. برخلاف ولایت های دیگر حضور زنان در این مرکز بیشتر از مردان است.
مقام های کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت بدخشان با استقبال از حضور پر رنگ مردم در مراکز توزیع کارت رای دهی می گوید: آغاز روند ثبت نام تاکنون 30 هزار تن از جمله 30 درصد بانوان کارت رای دهی به دست آورده اند.
این مقام ها افزایش فعالیت های مخالفان در بیشتر ولسوالی ها و بخش های این ولایت را مانع جدی در برابر اشتراک مردم در انتخابات 16 حمل می دانند.
مقام های ارشد بدخشان نگرانی های امنیتی را در برابر اشتراک مردم در انتخابات دردسر ساز نمی دانند.
این تنها ولایت بدخشان نیست که با فعالیت گروه های مسلح و افزایش ناامنی ها آزمون های تازه انتخاباتی را تجربه می کند و پیش از این مقام ها در ولایت های غور، بغلان، قندوز نیز فعالیت های گروه های مسلح و افزایش تهدیدهای امنیتی را چالش و مانع جدی در برابر اشتراک مردم در انتخابات پیش رو گفته اند.

خواندن 468 دفعه