خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

با پیوستن تعدادی مخالفین مسلح دولت دربدخشان زمینه انکشاف برخی ولسوالی ها فراهم شده است!

چهارشنبه, 15 اسد 1393 ساعت 11:36 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

یادگارافغان/بدخشان،  پس از پیوستن گروه های مسلح مخالف دولت از ولسوالی درایم ولایت بدخشان به روند صلح در سال های گذشته، زمینه برای انکشاف این ولسوالی فراهم شده است و تا حالا پروژه های زیادی در این ولسوالی تطبیق شده است.

عبدالواحد طیبی رئیس کمیته ولایتی صلح بدخشان با اظهار این مطلب می گوید که برخی از پروژه های انکشافی مستقمیما از بودجه شورای عالی صلح و برخی دیگر آن از سوی سایر موسسات غیر دولتی و در هماهنگی با اداره کمیته صلح بدخشان انجام شده است.

در عین حال عبدالروف فهیم، ولسوال درایم می گوید که پس از تامین امنیت در درایم و دست کشیدن طالبان این منطقه از مخالفت با دولت، زمینه برای انکشاف فراهم شده و پروژه های زیادی مطابق نیازمندی های مردم در این ولسوالی تطبیق شده است.

ولسوال درایم میگوید: « با تامین صلح در درایم پروژه های زیادی اینجا تطبیق شد سرک ها، بندهای آبگردان و ساختمان های مکاتب ما ساخته شد همچنان پروژه های کوچک حرفوی اینجا تطبیق گردید».

داکتر بشیر صمیم، نماینده مردم بدخشان در مجلس سنای کشور هم می گوید که مردم درایم با درک وضعیت همه دست بکار شدند و به نا امنی های که چند سال قبل کمتر از نا امنی های وردوج و جرم نبود، آن را به گونه مسالمت آمیز حل کردند و به نا امنی های درایم نقطه پایان گذاشتند.

گفتنی است که چند سال پیش کلان ترین جبهه مخالفان مسلح دولت در ولسوالی درایم قرار داشت که بعد این گروپهای مخالفین در چند مرحله به روند صلح پیوستند و حالا این ولسوالی از مناطق امن بدخشان محسوب مشود،  باشندگان درایم از اداره محلی بدخشان توقع دارند که این ولسوالی را به عنوان ولسوالی صلح اعلام کند.

خواندن 513 دفعه