خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

اجساد سه تن از نیروهای امنیتی ناپدید شده درولایت بدخشان پیدا شد!

چهارشنبه, 16 ثور 1394 ساعت 14:05 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اجساد سه تن از نیروهای امنیتی ناپدید شده درولایت بدخشان پیدا شد! اجساد سه تن از نیروهای امنیتی ناپدید شده درولایت بدخشان پیدا شد!

اجساد سه تن از نیروهای امنیتی ناپدیده شده در ولسوالی وردوج بدخشان یافت شده است. یک شنبه شب در پی حمله‌ی طالبان بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در مربوطات این ولسوالی چندین تن از نیروهای امنیتی کشته و شماری هم ناپدید شده‌اند. هرچند وزارت امور داخله تا هنوز آمار دقيقی از تلفات اين حمله نداده است، اما رييس شورای ولايتی بدخشان گفته است در این حمله هفده تن از اين نیروها کشته وبيست وهفت تن دیگر ناپدید شدند. عبدالله ناجی نظری، رییس شورای ولایت بدخشان امروز به نقل از باشنده گان محل گفته است كه اجساد سه تن ديگر از نيروهای ناپديد شده يافت شده است. بدخشان در هفته‌های اخیر گواه تلفات سنگین نیروهای امنیتی بوده است.
چندی پیش حمله‌ی طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی جرم این ولایت سبب کشته شدن دست کم بیست نیروهای امنیتی شد. نهادهای امنیتی کشور با ارسال نیروهای تازه نفس و فرماندهان با تجربه، عملیاتی را در این ولسوالی آغاز کردند و گفته می‌شود طالبان در بدخشان ضربه‌ی مهلکی دیده‌اند.
حمله‌ی یک شنبه شب اما نشان می‌دهد که طالبان هنوز هم در بدخشان توان حمله بر نیروهای امنیتی کشور را دارند.
از سویی دیگر جنگ در کندوز نیز در روزهای اخیر شدید بوده است. گفته می‌شود طالبان حتا از وزیرستان برای جنگیدن به کندوز آمده‌اند. نیروهای امنیتی اما توانسته‌اند بیم سقوط بخش‌هایی از کندوز به دست طالبان را از میان بردارند و این گروه را در این ولایت "شکست" دهند.

خواندن 855 دفعه