خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

کمیته بین المللی المپیک: مسابقات زمستانی المپیک 2022 در پیکنگ پایتخت چین برگزار می گردد!

شنبه, 10 اسد 1394 ساعت 13:01 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کمیته بین المللی المپیک: مسابقات زمستانی المپیک 2022 در پیکنگ پایتخت چین برگزار می گردد! کمیته بین المللی المپیک: مسابقات زمستانی المپیک 2022 در پیکنگ پایتخت چین برگزار می گردد!

کمیته بین المللی المپیک در کوالالامپور اعلام نمود که مسابقات زمستانی المپیک 2022 در پیکنگ پایتخت چین برگزار می گردد. همچنان میزبان مسابقات زمستانی جوانان 2020 نیز تعیین گردید.
 گزینش کشور میزبان مسابقات المپیک 2022 در کوالالامپور با یک اشکال فنی آغاز گردید. در این انتخابات برای نخستین بار قرار شد تا 85 کشور عضو کمیته المپیک آرای خویش را با استفاده از سیستم الکترونیک ارائه نمایند؛ اما سیستم مذکور فعال نگردید و همه مجبور گردیدند تا آرای دست نویس خود را تسلیم بدهند. بنابراین نتیجه شمارش آراء نیز وقت گرفت و پس از یک ساعت تاخیر اعلام گردید.
نامزدان برگزاری این مسابقات آلماآتی پایتخت قزاقستان و پیکنگ پایتخت چین بودند. نامزدهای دیگر علاقمند برگزاری این مسابقات قبل از آغاز رآی گیری درخواست خویش را پس گرفته بودند.
قزاقستان برای دومین بار باخت
هر دو کشور قزاقستان و چین متهم به نقض حقوق بشر می باشند، با آنهم پیکنگ که در سال 2008 نیز میزبان مسابقات المپیک تابستانی بود، توانست این بار نیز میزبانی را این مسابقات را کسب کند.
در این انتخابات با آن که کریم ماسیموف نخست وزیر قزاقستان طرح پیشنهادی بسیار جالب و همه جانبه ای را پیشکش نموده بود، با آنهم مؤفق نگردید تا آرای همه 85 عضو کمیته المپیک را جلب کند. آلماآتی با 1،6 میلیون نفر نفوس و یکی از شهرهای پرجمعیت قزاقستان پیش از این نیز خود را نامزد برگزاری مسابقات زمستانی 2014 نموده بود، اما مؤفق نگردید.
تصمیم نهایی با تفاوت بسیار کم

پیکنگ با 44 رای کشورهای عضو کمیته المپیک در برابر 40 رای برای آلماآتی، میزبانی این مسابقات را به دست آورد. در این انتخابات یک کشور رای ممتنع داد.
مسابقات زمستانی جوانان 2020 در لوزان
افزون بر این کانگرس کمیته المپیک اعلام نمود که سومین دور مسابقات زمستانی المپیک جوانان 2020 در شهر لوزان سویس برگزار می شود. نخستین مسابقات زمستانی المپیک جوانان سال 2012 در انسبروک مرکز یرول در اتریش برگزار گردید. همچنان مسابقات تابستانی المپیک جوانان سال 2010 در سنگاپور برگزار گردیده بود.
مسابقات المپیک جوانان در هردو فصل زمستان و تابستان برگزار می گردد. این مسابقات برای نخستین بار به ابتکار ژاک راگو رئیس پیشین کمیته المپیک به منظور تشویق و ترغیب جوانان و جلب توجه نسل جوان به ورزش راه اندازی گردید.

خواندن 909 دفعه