خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

کشور کرواسی بیش از ۴۰ پروژه را در شمال افغانستان اجرا کرده است.

شنبه, 07 سنبله 1394 ساعت 14:08 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آرشیف آرشیف کشور کرواسی بیش از ۴۰ پروژه را در شمال افغانستان اجرا کرده است.

کشور کرواسی بیش از ۴۰ پروژه را در شمال افغانستان اجرا کرده است.

نماینده کشور کرواسی میگوید که این کشور در شمال افغانستان بیشتر از 40 پروژه را اجرا کرده و بزرگترین پروژه آن اعمار یک انستیتیوت قابله گی در ولایت بلخ بوده که عنقریب افتتاح خواهد شد.

همایش به منظور نمایش فلم مستند کشور کرواسی در مرکز ولایت بلخ شهر مزارشریف با حضور شماری از نماینده های سیاسی کشور کرواسی، فعالان نهاد های جامعه مدنی، و استادان دانشگاه ها برگذار گردیده است.

میلنکو اوگار کویچ، نماینده سیاسی کشور کرواسی که در این همایش حضور یافته است میگوید: کشور کرواسی از سال 2003 بدینسو توانسته در شمال افغانستان بیشتر از چهل پروژه را اجرا کند که به گفته وی بزرگترین پروژه آن اعمار یک مرکز و انستیتیوت قابله گی در ولایت بلخ بوده که عنقریب افتتاح خواهد شد.

وی می افزاید که بعد از تاسیس این انستیتیوت شماری قابله ها از راه دور و عملا از سوی این کشور آموزش خواهند دید و شماری از آنها جهت آموزش تخصصی به کشور کرواسی فرستاده خواهند شد. نماینده سیاسی کشور کرواسی همچنان میگوید،‌ که در نظر دارد یک تفاهم نامه را بادولت افغانستان امضا کند که به گفته وی این تفاهمنامه دراز مدت بوده و از این طریق با کشور افغانستان به همکاری های شان ادامه خواهند داد.

محمد ابراهیم خیرندیش رییس شورای ولایتی ولایت بلخ نیز در یک مصاحبه اختصاصی با آژانس خبري یادگار افغان، افغانستان را یک کشور عقب مانده دانسته و از کارکرد ها و همکاری های اخیر کشور کرواسی ابراز امتنان نموده و ازدولت کرواسی خواستند تا به همکاری شان در افغانستان به ويژه در ولایت بلخ ادامه دهند.

کرواسی یکی از کشورهای اروپایی بوده که در ۱۰ سال اخیر در افغانستان به ده ها پروژه های تعلیمی و هنری را روی دست گرفته و اجرا کرده است.

جعفر فیصل, خبرنگار خبرگذاری یادگار افغان در شمال افغانستان ( مزارشریف)

 

 

 

 

خواندن 609 دفعه