خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

توزیع گندم برای مستحقین، در ولایت بلخ!

چهارشنبه, 14 اسد 1394 ساعت 16:56 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آرشیف آرشیف توزیع گندم برای مستحقین، در ولایت بلخ!

 

توزیع گندم برای مستحقین، در ولایت بلخ!

روند توزیع گندم به منظور مساعدت با مستحقین در شمال افغانستان شهر مزارشریف آغاز گردیده است، مسولین ریاست زراعت میگویند، قرار است در این ولایت 764 تن گندم توزیع گردد.

کاتب شمس رییس اداره زراعت ولایت بلخ که در این همایش حضور یافته است میگوید، قرار است در این ولایت 764 تن گندم توزیع گردد که به گفته وی این غلات برای 7640 تن از مستحقین به منظور مساعدت اختصاص داده شده که برای هر خانواده 100 کیلو گندم خواهد رسید.

وی گفت: ( به اساس فیصله کابینه حکومت افغانستان تصمیم گرفته شده که در هر ولایت با مستحقین کمک صورت گیرد، که از آنجمله در ولایت بلخ 764 تن گندم جمع آوری شده، که به نسبت مساعدت با شماری از مستحقین امروز توزیع میگردد.)

در همین حال انجینر محمد صادق صفا رییس تصدی سیلو در شهر مزارشریف ضمن اینکه میگوید، وزارت زراعت در نظر دارد بعد از این غلات را جهت مساعدت با مردم خریداری نماید، می افزاید: گندم که امروز توزیع میگردد نمونه ای از کمک های کشور دوست هندوستان میباشد که به گفته وی تاسال قبل سالانه یک صدهزار تن گندم ازسوی کشور هندوستان همکاری میگردید.

با اینحال خیرالله یک تن از اجیران که در یکی از ادرات دولتی ایفای وظیفه میکند از نبود معاش کافی شکایت نموده و این چنین کمکهای حکومت افغانستان را در همچو یک شرایط بسنده نمیداند.

 وی از حکومت افغانستان میخواهد تا معاش بیشتری را برای مامورین اجیر در نظر گرفته و همکاری های بیشتری را  در زمینه انجام دهند.

این مساعدت ها باشماری از مستحقین درحالی صورت میگیرد که با گذشت هر روز دامنه فقر در کشور گسترده تر شده و به دلیل نا امنی های اخیر، افغانستان با کاهش منابع بشری نیز روبرو شده است.

جعفر فیصل خبرنگار خبرگذاری یادگار افغان شمال افغانستان  ( مزارشریف)

خواندن 778 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 14 اسد 1394 ساعت 17:08