خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

چرا آمریکا برای مبارزه با مواد مخدر افغانستان جدی نیست ؟

چهارشنبه, 10 عقرب 1396 ساعت 16:36 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چرا آمریکا برای مبارزه با مواد مخدر افغانستان جدی نیست ؟ چرا آمریکا برای مبارزه با مواد مخدر افغانستان جدی نیست ؟

کارشناس آمریکایی و مسئول اجرایی رسانه «ویترنز تودی» اعلام کرد که تجارت هروئین در افغانستان هزینه‌های مالی جنگ در این کشور و کمپین‌های سیاسی در آمریکا همچنین پروژه‌های سازمان سیا را تامین می‌کند.

آقای جیمزدین کارشناس مسائل سیاسی و مسئول اجرایی رسانه «ویترنز تودی» صراحتا گفته است که در تجارت هروئین و صادرات آن از افغانستان به آمریکا و سایر کشورها نه تنها نظامیان آمریکایی بلکه غیرنظامیان قراردادی نیز دخیل هستند.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده که قبل از این نیز از دخالت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و نظامیان این کشور در تجارات مواد مخدر در افغانستان گزارشهای منتشر شده بود.

اخیرا مقامات آمریکایی به این موضوع که هیروئین افغانستان به بازارهای آمریکا راه پیدا کرده نیز اعتارف کردند.

بر اساس این گزارشها مواد مخدر تولید شده در افغانستان توسط نظامیان و غیرنظامیان آمریکایی به این کشورشان منتقل می‌شود و درآمد آن برای ستادهای انتخاباتی و پروژه‌های پنهانی هزینه می‌شوند.

این کارشناس سیاسی علاوه می کند که نه تنها نظامیان بلکه غیرنظامیانی که در امور پروازهای خارجی در این کشور فعال هستند نیز در انتقال هروئین به آمریکا نقش دارند.

جیمزدین تصریح کرد که غیرنظامیانی که پروازهای خارجی را مدیریت می‌کنند در قاچاق مواد مخدر در افغانستان نیز نقش فعالی دارند.

وی افزود که مقدار هیروئین در بازارهای آمریکا افزایش یافته است و ما متوجه شدیم پول‌هایی که در مبارزات سیاسی و پروژه‌های پنهانی هزینه می‌شود از تجارت هروئین به دست می‌آیند.

به گفته این کارشناس آمریکایی در پی حضور نظامی آمریکا و ناتو تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته و این روند نیز عامدانه برای ضربه زدن به کشورهای آسیای مرکزی و روسیه صورت می گیرد

مسئول اجرایی ویترنز تودی تصریح کرد که بر اساس اطلاعات به دست آمده مقدار بسیاری از هروئینی که وارد آمریکا می‌شوند از طریق عملیات‌های پنهانی دولتی وارد این کشور می‌ گردد.

وی در ادامه به گفته های تاکید می کند که افراد برجسته وزارت دفاع و سازمان‌های اطلاعاتی توسط قراردادی‌ها با استفاده از حمل و نقل ویژه هوایی هیروئین را وارد آمریکا می‌کنند.

این در حالی است که اخیرا وزارت خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای از بازرس آمریکا در امور بازسازی افغانستان خواسته بود تا برای مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های موثری انجام دهد زیرا با وجود هزینه 8.5 میلیارد دلاری آمریکا مبارزه با مواد مخدر در افغانستان با شکست مواجه شده است.

در این بیانیه آمده که تولید مواد مخدر نسبت به سال گذشته در افغانستان افزایش یافته است و این روند نیز همچنین ادامه خواهد یافت.

 

خواندن 272 دفعه