خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

هم صدایی علما با نهادهای مدنی بخاطر مبارزه با افرطیت در شمال!

شنبه, 05 حوت 1396 ساعت 14:36 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
هم صدایی علما با نهادهای مدنی بخاطر مبارزه با افرطیت در شمال! هم صدایی علما با نهادهای مدنی بخاطر مبارزه با افرطیت در شمال!

کنفرانسی زیر عنوان «کنفرانس علمی پیرامون نقش افراطیت در توسعۀ تروریسم» با حضور پررنگ علما و زنان از سوی مؤسسه اجتماعی «خط نو» در شهر مزارشریف راه‌اندازی گردید.

عبدالقادر مصباح مسوول این مؤسسه در شمال افغانستان می‌گوید که گسترش افراطیت به تروریسم بین‌المللی و نیروهای دهشت‌افگن کمک می‌کند؛ تا مصئونیت اجتماعی شهروندان را آسیب برساند ، بنابر این از جامعه بین‌المللی و حکومت افغانستان میخواهیم که در راستای مبارزه با افراطیت، برنامه‌هایی را روی دست گیرند که تشویش مردم را از این ناحیه کاهش دهند .

اوهمچنان گفت نهاد‌ها و سازمان‌هایی که در راستای مصئونیت اجتماعی فعالیت می‌کنند نیز مسوولیت دارند تا برای مبارزه با افراطیت گفتمان و یا برنامه‌هایی را غرض آگاهی عامه راه‌اندازی کنند.

از سوی هم عالمان دین که در این برنامه حضور داشتند با تائید این‌که افراطیت در بعضی از مدرسه‌ها و مساجد افغانستان وجود دارد گفتند، افراطیت از دیدگاهی اسلام مردود است و در جلوگیری از توسعۀ این پدیده و گروه‌های تند‌رو، عالمان دین می‌توانند نقش مهم و ارزنده‌ای را ایفا و با این ترفند‌ها مقابله کنند. و نیز علمای اشتراک کننده همصدای با نهاد های مدنی طی امضای طوماری خواستار مبارزه علمای جهان اسلام با پدیده افراطیت و تند روی دینی شدند.

 

خواندن 523 دفعه