خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

طالبان تهدید کردن که امریکائیها را مجبور بخروج می کنند !

یکشنبه, 01 دلو 1396 ساعت 13:24 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
طالبان تهدید کردن که امریکائیها را مجبور بخروج می کنند ! طالبان تهدید کردن که امریکائیها را مجبور بخروج می کنند !

سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که پافشاری آمریکا به استفاده از زور در افغانستان نشان می‌دهد که این کشور به دنبال تشدید جنگ است و ما آنها را به خروج از این کشور مجبور می‌کنیم.

به گزارش رسانه ها «جان سالیوان» معاون وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل درباره افغانستان گفته بود که باید با یک تعهد مشترک و قاطع به طالبان نشان دهیم که در میدان‌های جنگ چیزی به دست نمی‌آورند.

وی تاکید کرده بود برای اینکه طالبان به مذاکره با دولت تمایل پیدا کند باید برای منزوی کردن این گروه تلاش کرد.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات معاون وزیرخاجه آمریکا اعلام کرد که سیاست استفاده از زور و فشار در افغانستان هرگز نتیجه نداده است و در آینده نیز نتیجه نخواهد داد.

وی در ادامه این بیانیه‌ تصریح کرد اظهارات این مقام آمریکایی نادرست و در تضاد با واقعیت‌های موجود در افغانستان است.

مجاهد اظهار داشت: «تکرار موضع جنرال‌های آمریکایی توسط معاون وزیرخاجه این کشور که در 16 سال گذشته با شکست روبرو بوده است آمریکا را بیشتر به سمت سرنگونی سوق می‌دهد.»

سخنگوی طالبان تاکید کرد: «آمریکا باید این واقعیت را درک کند که عامل مشکلات جاری در این کشور اشغال خارجی است زیرا شکست انگلیس، شوروی و ناکامی‌های این کشور در 16 سال گذشته نشان می‌دهد؛ مردم افغانستان تسلیم زور نمی‌شوند.»

وی افزود: «با وجود ناکامی‌های مکرر در میدان جنگ؛ صحبت از زور و اعمال فشار این موضوع را نشان می‌دهد که یا آمریکا درک درستی از واقعیت ندارد و یا برای ایجاد ناامنی و افزایش جنگ در این کشور تلاش می‌کند تا به اهداف خود در منطقه دست یابد.»

مجاهد با اشاره به رقابت این کشور با سایر قدرت‌های جهان تاکید کرد که واشنگتن منطقه را به سوی گسترش جنگ و درگیری می‌برد.

طالبان در پایان این بیانیه‌ تصریح کرده است که آنها با استفاده از تمام امکانات، آمریکا را مجبور خواهد کرد تا حقایق را درک کند و دست از اشغال افغانستان بردارد.

مقامات دولت ترامپ پس از اعلام استراتژی واشنگتن برای افغانستان تاکید کرده‌اند که از طریق اعمال فشار نظامی گروه طالبان را به مصالحه با دولت افغانستان وادار خواهند کرد.

خواندن 212 دفعه