خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

از انکار به معنی رسیدن حزب اسلامی ، رویکرد جدید این حزب

شنبه, 20 جوزا 1396 ساعت 10:26 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
از انکار به معنی رسیدن حزب اسلامی ، رویکرد جدید این حزب از انکار به معنی رسیدن حزب اسلامی ، رویکرد جدید این حزب

از انکار به معنی رسیدن حزب اسلامی !
یک دوست دارم که همیشه مدعی است از انکار به معنی رسیده است ، این جمله با تمام کلماتش بارها وبارها از زبانش شنیدم و برایش توضیح دادم چیزی که در ذهن خودت انس گرفته از انکار به معنی نیست ، اصلا چنین موضوعی یک مقوله صرفا اجتماعی ، سیاسی و گاها فلسفی است که در عرفان چندان مقبولیت و معقولیت ندارد ، یعنی عارف پسند نیست .
من پرسشم را اینگونه ادامه دادم که آیا ممکن است جملات و کلمات به حدی نا توان شده است که هیچ معنایی را بر نتابد ؟
آیا انسان به حدی به بی باوری برسد که با انکار همه مسلمات مانند روز و شب، زندگی را بگذراند؟
با تمام جزئیات میتوان پرسید که معنی ها و انکارها چه جایگاهی در زندگی ما در بروز و ظهور انحرافها دارد ؟
حال باید بدانیم که شعار زدگی در کشور ما و در بسیاری از جوامع دیگر یکی از عوامل مهم در ظهور و بروز مسائل و مشکلات اجتماعی و آسیب رساندن به جامعه و حکومت شهروند سالار به شمار میرود .
به باور من دو دلیل عمده را برای آن میتواند یافت :

یک آرمان ها و آرزو ها بحدی بزرگ اند و روز به روز هم بزرگ تر می شوند که در مقابل توانائی های اجرایی افراد به شدت ضعیف و کوچک است که به اندازه ی کاه و کوه مینماید و از سوی دیگر چون قدرت و توانایی افرادی که از چنین آرمانها استفاده می کنند بیشتر است و بهمین جهت آرمان ها از بزرگی در حد حرف و شعار باقی می مانند و مسیر همواری برای تحقق شان باقی نمی ماند

دو اغلب شعارهای که داده میشود بار ظاهری دارند و از معنا و موجودیت به دورند . در حال حاضر بیشترین شعارها نه برای تحقق آرمان که برای تخریب افراد ، نهاد یا یک قوم به کار برده می شوند . که با این وجود اصل ماجرا زیر سوال می رود که این امر اصلا عقلایی نیست .
درتحلیل چنین مسائلی به طرفداران افراطی ، مذهبی ، دینی و بی دینی آنان کاری ندارم صرف همان انکار ها و معناها مد نظرم است که به ترسیم یک جامعه ی آرمانی گره میخورد .

در این چند روز و ماههای اخیر که برای شاید ده ها بار شعارهایی از این دست و آن دست در میزهای مدور و گرد همایی ها شنیده شده است حقیتا همان از انکار به معنی رسیدن است موضع گیری اخیر رهبر حزب اسلامی در مورد جنبش رستاخیز برای تغییر و نشستن آقای حکمتیار به جایگاه شاه حسین مرتضوی سخنگوی رئیس جمهور غنی همان از انکار سراسری حکومت بعنوان دست نشانده خارجیها و آمریکائی ها و مقبولیت امروز این حکومت از سوی این حزب معنی از انکار به معنی رسیدن را در بعد سیاسی و اجتماعی بیشتر عریان ساخته است.

نویسنده/ عبدالقادر مصباح

خواندن 327 دفعه