خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

رونما گردیدن تعغیرات در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت های کمیسیون انتخاباتی!

سه شنبه, 13 اسد 1394 ساعت 13:17 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آرشیف آرشیف رونما گردیدن تعغیرات در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت های کمیسیون انتخاباتی!

رونما گردیدن تعغیرات در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت های کمیسیون انتخاباتی!

کمیسیون اصلاحات انتخاباتی میگوید، که آوردن تعغیرات در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت های کمیسیون انتخاباتی از جمله اولویت های کاری برنامه شان بوده، که به اساس گفته ای آنان این تعغیرات تا یک ماه دیگر رونما خواهد گردید.

سفر به ولایات و گفتگوی مستقیم با نهاد های جامعه مدنی و نماینده گان شورای ولایتی جهت بوجود آوردن تعغیرات در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت های کمیسیون انتخاباتی، اجندای هفته دوم کمیسیون اصلاحات انتخاباتی‌ را تشکیل میدهد.

صالح محمد ریگستانی یک تن از اعضای کمیسیون اصلاحات انتخاباتی که به اساس اجندای هفته دوم این کمیسیون در شمال افغانستان شهر مزار شریف سفر کرده، از بوجود آوردن تعغیرات در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت های انتخاباتی خبر داده می افزاید، کمیسیون اصلاحات انتخاباتی در نظر دارد تا تعغیرات را در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت کمیسیون انتخاباتی به اساس تفاهم با شماری از مسئولان ادارات محلی و نهادهای جامعه مدنی در سایر ولایات افغانستان بوجود بیاورد.

در همین حال حاجی محمد عبده وکیل منتخب بلخ که در این نشست حضور یافته است، تعغیرات را در قانون کمیسیون انتخابات و تشکیل صلاحیت های انتخاباتی نیاز مبرم دانسته می افزاید، که سیستم موجود در کمیسیون های مذکور شفاف نبوده و نوعیت سیستم قانون فعلی در کمیسیونها برای مردم قابل قبول نیست.

وی همچنان در سخنانش به تبدیلی کمیشنر ها نیز تاکید میکند.

گفتنی است که مشکلات درونی در کمیسیون های انتخاباتی چالشهایی فراوانی را در قبال داشته، که کمیسیون اصلاح انتخاباتی برای اولین بار جهت حل نمودن این چالشها بر آوردن تعغیرات در قانون کمیسیون مستقل انتخابات و بوجود آوردن تعغیرات در تشکیلات صلاحیت های کمیسیون انتخاباتی اقدام نموده است.

جعفر فیصل خبرنگار خبرگذاری یادگار افغان در شمال افغانستان مزارشریف

 

 

خواندن 1029 دفعه