خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

والی بلخ عطا محمد نور از شاگردان ممتازبلخی کانکورسال1392 تقدیر کرد!

چهارشنبه, 27 حمل 1393 ساعت 09:12 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

یادگارافغان:مزارشریف ، والی بلخ ۴ تن از فارغین صنوف دوازدهم مکاتب این ولایت را که بلندترین نمرات کانکور عمومی سال ۱۳۹۲ در کشور را از آن خود نموده بودند با اهدای پول نقد و سایر تحایف مورد تقدیر قرارداد.

در امتحان کانکور ۱۳۹۲ شهره، فارغ صنف دوازدهم لیسه تجربوی شهر مزارشریف بلندترین نمره (۳۵۲) را در میان ۲۶۰ هزار اشتراک کننده در این امتحان به سطح کشور بدست آورده است.

منیر احمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ  گفت: در محفلی که به همین مناسبت با حضور جنرال عطا محمد نور والی بلخ و رئیس های اداری این ولایت در مقر مقام ولایت تدویر یافته بود به شهره و دیگر شاگردان ممتاز یک مقدار پول نقد و کمپیوتر های لپ تاپ تفویض گردید.

آقای فرهاد افزود: والی بلخ این شاگردان را افتخار آوران مردم و مقام ولایت بلخ خوانده موجودیت امنیت، فراهم بودن زمینۀ بهتر آموزش و تلاش های پیگرانۀ متعلمین را از عوامل عمده این موفقیت دانسته از سایر متعلمین و محصلین خواست که در راستای کسب دانش تلاش بیشتر نمایند.

از سوی هم این شاگردان ممتاز نیز تلاش های خود و والدین شان و همنچنان مناسب بودن بهتر زمینه آموزش در این ولایت را ثمرۀ این موفقیت خوانده از مقامات محلی و به خصوص والی بلخ به پاس تشویق آنان ستایش و  قدردانی نمودند. قابل ذکراست که این شاگردان ممتاز پیش از این از سوی ریاست معارف ولایت بلخ نیز مورد تقدیر قرار گرفته بودند.

خواندن 3253 دفعه