خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

وزارت تحصیلات عالی کشور نتایج امتحان کانکور سال ۱۳۹۳ را رسما اعلام کرد!

چهارشنبه, 27 حوت 1393 ساعت 14:33 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(29 رای‌ها)
وزارت تحصیلات عالی کشور نتایج امتحان کانکور سال ۱۳۹۳ را رسما اعلام کرد! وزارت تحصیلات عالی کشور نتایج امتحان کانکور سال ۱۳۹۳ را رسما اعلام کرد!

وزارت تحصیلات عالی کشور نتایج امتحان کانکور سال ۱۳۹۳ را روز سه‌شنبه اعلام کرد. عثمان بابری، سرپرست این وزارت در یک نشست خبری در کابل نتایج کانکور را به گونه رسمی اعلام کرد، اما به گفته آقای بابری قرار است نتایج تا ساعاتی دیگر امشب روی ویبسایت وزارت تحصیلات عالی آید.

  عثمان بابری، سرپرست این وزارت در یک نشست خبری در کابل نتایج کانکور را به گونه رسمی اعلام کرد، اما به گفته آقای بابری قرار است نتایج تا ساعاتی دیگر امشب روی ویبسایت وزارت تحصیلات عالی آید. وزارت تحصیلات بخاطر جلوگیری از حمله سایبری روی سایت این وزارت، نتایج کانکور را نیمه های امشب برجسته خواهد کرد. در آزمون کانکور سال جاری به تعداد ۲۱۹ هزار و ۱۴۵ دانش آموز شرکت کرده اند که از این میان ۵۴ هزار و ۷۳۷ تن در تحصیلات عالی جذب شده اند. هم‌چنان از جمع اشتراک کننده‌گان ۳۶ هزار و ۷۵۰ داوطلب در تحصیلات نیمه عالی کامیاب شده اند. بر اساس اعلام وزارت تحصیلات عالی حدود ۲۷ هزار داوطلب در دانشگاه‌ ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی معرفی خواهند شد و بیش از صد هزار نفر دیگر ناکام شده اند. از اشتراک کننده‌گان امسال ۷۰ درصد پسران و ۳۰ درصد را نیز دختران تشکیل داده اند.

خواندن 2964 دفعه