خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

30هزار نهال در نواحی ده گانه مزار شریف غرس خواهد شد

جمعه, 11 حوت 1391 ساعت 11:27 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روزنامه یادگارافغان:بلخ1391/12/11

30هزارنهال تا 15 حوت سال جاری در نواحی ده گانه شهر مزارشرف غرس خواهد شد

ضیاء الحق عطائی رییس تنظیف و سرسبزی مزار شریف با بیان مطلب فوق افزود: در پلانی که داریم قرار است ۳۰ هزار نهال در نواحی ده گانه مزار شریف تا ۱۵ حوت غرس و تاکنون ۲۰ هزار نهال توسط خود مردم کاشته شده است.

وی با بیان اینکه سال به سال فرهنگ شهر نشینی در مردم بیشتر می شود، افزود: در نواحی که شهر داری به خاطر کمبود امکانات رسیدگی نمی تواند، خود مردم این مهم را به جا می آورند.

عطائی با بیان اینکه اگر می خواهیم افراد سالم و شهر زیبا داشته باشیم هر فرد باید حد اقل دو نهال بکارد، افزود: فرهنگ نهال کاری باید در میان مردم بیشتر ترویج شود تا به این وسیله شهر خود را بسازیم.

مجتبی متعلم صنف یازدهم لیسه سلطان غیاث الدین مزارشریف می گوید:شهرداری مزارشریف درقسمت سرسبزی توجه نموده،ولی درقسمت نظافت شهرچندان توجه نکرده اند.

عبدالبصیریکتن ازاستاتید لیسه چاه هله بهارک ولایت تخار گفت: در شهر مزار شریف آبادانی شده، سرک ها اسفالت شده اما وظیفه مردم اینست که کثافات را درمکان های تعین شده بیاندازند چون نظافت و پاکی شهرمربو ط همه است.

قابل ذکر است که درختکاری و سرسبزی در شهر مزار شریف نسبت به ولایات دیگر افغانستان خوب بوده، اما مشکل این جا است که خود شهروندان نظافت را رعایت نمی کنند و این تبدیل به یک معضل شده برای شهرداری.

خواندن 878 دفعه