خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

پولیس محلی در ولسوالی چمتال ولایت بلخ یک خانواده را تیر باران کرده اند

چهارشنبه, 06 عقرب 1394 ساعت 14:26 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آرشیف آرشیف پولیس محلی در ولسوالی چمتال ولایت بلخ یک خانواده را تیر باران کرده اند

پولیس محلی در ولسوالی چمتال ولایت بلخ یک خانواده را تیر باران کرده اند

پولیس محلی روز گذشته در ولسوالی چمتال ولایت بلخ به شمول یک طالب تمام اعضای خانواده وی را مورد هدف گلوله قرار داده که در نتیجه ۳ تن از اعضای این خانواده کشته و ۴ تن دیگر آنان مجروح گردیده اند.

مقامات امنیتی در ولایت بلخ در شمال افغانستان ضمن تایید این رویداد میگویند، که در روز اول این رویداد کشته شدن یک فرمانده طالب بنام فرید برای شان گذارش شده است. از سوی دیگر مسؤلین شورای ولایتی این ولایت، وقوع این رویداد را شدیدا تقبیح کرده میگویند که مسولین امنیتی باید در برابر پاسخگو بوده باشند.

شاهدان عینی این رویداد را که روز گذشته در ساحه جوی شیر ولسوالی چمتال رخ داده است، ناشی از ساختن یک پوسته امنیتی در بالای مسجد دانسته میگویند، که مردم محل شدیدا مخالف ایجاد این پوسته بالای مسجد بوده اند.

خال محمد یک تن از باشنده گان جوی شیر ولسوالی چمتال، به آژانس خبری یادگار افغان گفت، که عامل این کشتار ناشی از ساختن یک پوسته امنیتی بالای یک مسجد بوده است که به گفته وی روز گذشته پولیس محلی آمدند و بنام فرید یک طالب مدرسه را در صحن حویلی شان با شلیک گلوله به قتل رساندن. خال محمد میگوید: (( هنگامی که بالای فرید شلیک کردند پدر او انار از خانه بیرون شد بالای او شلیک کردند و بعد از آن بشیر برادر فرید از خانه برآمد او را نیز کشتند.)) خال محمد افزود که پولیس محلی بالای تمام خانواده فرید اعم از زن و مرد شلیک کردند که در نتیجه ۳ تن کشته شده و چهارتن به شمول دو دختر شدیدا مجروح گردیده اند.

محمد ابراهیم خیرندیش رییس شورای ولایتی ولایت بلخ ضمن تایید این رویداد به آژانس خبری یادگارافغان گفت که مسولین امنیتی ولایت بلخ باید در برابر وقوع این رویداد پاسخگو باشد که به گفته وی کشته شدن مردم عام بنام طالب به هیچ نوع قابل تحمل نیست. وی گفت(( ممکن در میان کشته شده گان یک آنان طالب باشد و در برابر دولت مجرم باشد همه خانواده شان خو طالب نبودند که پولیس محلی تیر باران کرده اند.))

مسولین امنیتی در ولایت بلخ رویداد را تایید کرده میگویند که برای معلومات بیشتر باید منتظر برگشتن هیت که در محل رفته اند باشند.

سمونوال عبدالرزاق قادری آمر امنیت ولایت بلخ میگوید، که در روز اول این رویداد مسولان امنیتی برای شان گذارش داده است که بنام فرید یک فرمانده طالبان را به قتل رسانده و یک میل کلاشینکوف را نیز به دست آورده است که به گفته وی برای شان از محل رویداد کشته شدن مردم عام نیز گذارش شده است که به همین سبب امروز هیات را جهت بررسی در محل رویداد ( جوی شیر) فرستاده است.

آقای قادری میگوید در صورت که پولیس محلی در کشتن مردم عام متهم شود به اورگان های عدلی و قضایی معرفي شده و اجازه نخواهد داد که از قانون فرار کنند.

آمر امنیت ولایت بلخ اطمینان میدهد که رویداد ولسوالی جوی شیر ولسوالی چمتال به گونه کامل بررسی خواهد شد.

جعفر فیصل خبرنگار خبرگذاری یادگار افغان در شمال افغانستان (مزارشریف)

خواندن 1073 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 عقرب 1394 ساعت 14:48