خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

ناپدید شدن ویس الدین نظری یک فعال رسانه‌یی بلخ !

پنج شنبه, 08 دلو 1394 ساعت 14:39 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
ناپدید شدن ویس الدین نظری یک فعال رسانه‌یی بلخ ! ناپدید شدن ویس الدین نظری یک فعال رسانه‌یی بلخ !

ناپدید شدن ویس الدین نظری یک فعال رسانه‌یی بلخ !

ویس‌الدین نظری فعال رسانه‌یی که در کنار همکاری فعالیت های رسانه یی، مسوولیت مجله ساوه را نیز به عهده داشت، از مدتی به اینسو ناپدید شده است.

منابع نزدیک به آقای نظری می‌گویند که در پی افزایش تهدید بر جان خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی در کشور چندین بار آقای نظری به دلیل نشر برخی مطالب و مقالات در مجله ساوه از سوی شماری از گروه‌ها تهدید به مرگ شده است.

به گفته این منابع موضع‌گیری‌های مجله ساوه در رابطه به موضوع قتل فرخنده و محکوم کردن این رویداد و نیز نشر مطلبی به عنوان «هذیان‌های یک مولوی در بلخ» که در آن به گونۀ صریح یکی از مولوی‌های معروف را نقد کرده است؛ خشمِ اعضای شورای علما و شماری از افراد افراطی را برانگیخته و در پی آن چندین بار مسوول این مجله را تهدید به مرگ کرده بودند.

پیش از این آقای نظری گفته بود که شماری از افراد ناشناس که خود را وابسته به گروه طالبان معرفی میکنند نیز از طروق مختلف، او را به داشتن رابطه با نهادهای خارجی متهم کرده و شخص او را به دلیل نشر و پخش مطالب ضد اسلامی و کاریکاتورهای طالبان، «واجب القتل» اعلام کرده اند.

گفتنی است که پیش از این ارشاد هنریار مدیر مسوول مجله ساوه مورد سؤ قصد افراد مسلح ناشناس قرار گرفته بود که وی در پی این حمله زخم برداشته بود.

این درحالیست که در این اواخر حمله‌های مسلحانه بر جان خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی به گونه‌ی بی‌پشینه‌ای افزایش یافته و باعث کشته و زخمی شدن شماری از خبرنگاران نیز شده است.

نزدیکان آقای نظری از نهادهای ملی و بین‌المللی مدافع حقوق فعالان مدنی و رسانه‌ای میخواهند تا در زمینه حفاظت از جان این فعال رسانه ای توجه جدی به خرج دهند.

خواندن 1129 دفعه