خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

عطامحمدنور: تا زمانیکه عدالت اجتماعی تامین نشود مخالفت میکنم

یکشنبه, 01 دلو 1396 ساعت 12:48 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
عطامحمدنور: تا زمانیکه عدالت اجتماعی تامین نشود مخالفت میکنم عطامحمدنور: تا زمانیکه عدالت اجتماعی تامین نشود مخالفت میکنم

عطامحمد نور باردیگر به رهبران حکومت وحدت ملی هشدار داد که اگر از مردم حرف شنوی نداشته باشند در نهایت به سرنوشت «معمر قذافی» و «صدام‌« دچار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری ها : والی بلخ در گردهمایی در شهر مزار شریف اعلام کرد پس از مشورت با اعضای شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی روش اعتراضات خود را علیه سیاست ریاست جمهوری تغییر خواهد داد.

وی تصریح کرد اگر دولت مرکزی به مقاومت در برابر خواسته حزب جمعیت اسلامی ادامه دهد ممکن است تظاهرات صلح آمیزی را تحت عنوان حرکت‌های سبز و نارنجی آغاز کند.

والی بلخ تاکید کرد استعفای وی مساوی با استعفای اشرف غنی از ریاست جمهوری و استعفای عبدالله از ریاست اجرایی است زیرا حزب جمعیت اسلامی طرف معامله اشرف غنی در زمان تشکیل حکومت وحدت ملی بوده است.

عطامحمدنور اظهار داشت: «تحمیل حکومت با استفاده از زور تنها در کوتاه مدت پاسخگو است اما این موضوع برای ما قابل قبول نیست و تا زمانی که عدالت اجتماعی و سیاسی از سوی دولت مرکزی تامین نشود مخالفت‌ها ادامه خواهد یافت.»

وی افزود: «مشکلات جاری در این کشور از طریق تفاهم قابل حل و فصل است، اما اگر رهبران حکومت وحدت ملی به خواسته‌های مردم گوش ندهند؛ بدانند که به سرنوشتی مانند صدام و معمر قذافی دچار خواهند شد.»

والی بلخ همچنین به اظهارات سفیر آمریکا مبنی بر اینکه عطامحمد نور باید به صورت مسالمت آمیز تغییر در رهبری ولایت بلخ را بپذیرد نیز واکنش نشان داد.

عطامحمد نور اظهار داشت از نظر وی اظهارات «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا نشان دهنده موضع واشنگتن درباره اختلافاتش با اشرف غنی بوده است و اگرچه یک سفیر باید از مردم و دولت خود نمایندگی کند اما ممکن است سفیر آمریکا به درخواست و اصرار ارگ، درباره بلخ اظهار نظر کرده باشد.

سفیر آمریکا در کابل تاکید کرده بود که اختلافات بین عطامحمد نور و اشرف غنی باید بر اساس قانون این کشور حل شود.

والی بلخ در واکنش به این موضوع اظهار داشت: «سفرای خارجی پیش از اظهار نظر باید در ابتدا قانون اساسی کشور را مطالعه کنند.»

عطامحمد نور افزود: «رئیس جمهور حق برکناری والی را دارد اما این درباره یک رئیس جمهور منتخب صدق می‌کند نه کسی که بر اساس توافق به عنوان رئیس جمهور تعیین شده است».

به گزارش آریانا، مذاکرات حزب جمعیت اسلامی افغانستان با تیم ریاست جمهوری این کشور تا کنون پیشرفتی نداشته است و عطامحمد نور هنوز حاضر به کناره گیری از ولایت بلخ نیست.

خواندن 583 دفعه