خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

رییس دانشگاه بلخ : دانشکده طب این ولایت نیاز مبرم به یک شفاخانه کادری مجهز دارد!

یکشنبه, 09 قوس 1393 ساعت 15:51 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رییس دانشگاه بلخ و دانشجویان دانشکده طب در این ولایت می گویند که دانشکده طب این ولایت نیاز مبرم به شفاخانه کادری دارد.
مکمل الکوزی؛ رئیس دانشگاه بلخ  گفت که از چند سال بدینسو پیشنهاد ایجاد یک شفاخانه کادری را به دولت ارائه کرده اند که مورد پذیرش قرار گرفته است.
الکوزی گفت که ایجاد این شفاخانه یک نیاز مبرم و اساسی در دانشگاه ولایت بلخ می باشد که با ایجاد آن بسیاری از مشکلات دانشکده طب این ولایت برطرف خواهد شد.
رییس دانشگاه بلخ افزود: :دانشکده طب بلخ دارای ۱۲۰۰ دانشجو و ۷۵ استاد مسلکی می باشد که دروس این دانشجویان بعد از سال دوم نیاز به کار های تحقیقی و عملی پیدا می نماید.
وی گفت که شفاخانه کادری یگانه شفاخانه ای میباشد که درآن کدرهای علمی، تخصصی و آکادمیک فعالیت داشته و با امکانات جدید طبی مجهز می باشد که با ایجاد آن ما شاهد پیشرفتهای چشمگیری در عرصه علوم صحی دراین ولایت خواهیم بود.
الکوزی افزود: برای ایجاد این شفاخانه در ماستر پلان دانشگاه جدید بلخ، فضایی مناسب درنظر گرفته شده است.
درهمین حال شماری از دانشجویان دانشکده طب بلخ نیز از نبود شفاخانه ای کادری دراین ولایت شکایت داشته و آن را چالش عمده فراروی کارهای عملی درسهایشان میدانند.

امین؛ یک تن از این دانشجویان میگوید که ما از دولت و وزارت صحت عامه کشور می خواهیم تا به زودترین فرصت شفاخانه ای کادری در دانشگاه این ولایت ایجاد بکنند.
وی افزود: برای انجام بخش عملی درس خود به شفاخانه ملکی مراجعه می نند و امکانات و سهولتهای کافی دردسترس آنان قرار داده نمی شود.
منصوره؛ یک تن دیگر از این دانشجویان می گوید که به دلیل نبود امکانات نمی توانند کارهای عملی و تجربی درس هایشان را در دانشگاه انجام بدهند و در این بخش مشکلات زیادی دارند.
وی افزود: نبود شفاخانه ای کادری برای انجام کارهای عملی سبب شده تا کیفیت درسی رضایت بخش نبوده و به خوبی تفهیم نشود.

خواندن 1835 دفعه