خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

روح الله موسوی خبرنگارآزاد ازمدتی بدینسو نا پدید است!

دوشنبه, 25 عقرب 1394 ساعت 14:43 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

روح الله موسوى خبرنگار آزاد و مدیر مسوول ماهنامه دهكده در مزار شریف به دنبال تهدیدها و خشونت ها علیه خبرنگاران رسانه های انتقادی و آزاد،  در شمال افغانستان از مدتی بدینسو ناپدید شده است؛ این در حالی است که موصوف با نشر گزارش های انتقادی در مورد علما، ادعا داشت  که علما از دين استفاده ابزاری و سوء نموده و دین را وسیله ای برای منافع شخصی خودشان بکار میبرند. همچنان روح الله موسوی مدعی است که  با نشر گزارشاتی را در مورد فتوای مولوی ایاز نيازى راجع به قتل فرخنده دختری که در کابل توسط عده ای به قتل و آتش کشیده شد، و زورمندان و غاصبين زمين در شهر مزار شریف از جانب شوراى علما تهدید به مرگ و قتل شده است.
وی در مورد گزارش های ادعا کرد که علمای بلخ گزارشهای او را عاری از حقیقت و با انکار کردن مفهوم و محتوای حقایق دینی حرف های کفر آمیز گفته و به علما و مقدسات (دین و مذهب و مساجد) توهین نموده و وی را یک شخص گمراه از دین و مرتد میدانند. روی این حساب وی باید به سزای اعمالش برسد.
با توجه به تهدیدهای پی در پی از جانب شورای علما  باعث شده که آقای موسوى کشور را ترک نماید. هنگامیکه از فعالین مدنی ورسانه ای در این مورد پرسیده شدند آنها نيز با ابراز نگرانی از وضعیت و  چگونگی ادامه زندگی و فعالیت رسانه ای آقای موسوی گفت: با دفاع از حقوق شهروندی و آزادی بیان مطابق قانون رسانه های همگانی  از تمام نهادهای ملی و بین المللی مدافع خبرنگاران و حقوق بشر خواهان پی گیری جدی این موضوع شده است تا از زندگی و جان خبرنگاران آزاد و شخص موسوی محافظت و مصئونیت خبرنگاری ایشان را تضمین نمایند.
افغانستان کشوری است که در اکثریت موارد علما تصمیم به مجازات برخی ها که مخالف عقاید شان هستند میزنند که در بسا موارد محاکم صحرایی را دایر نموده و آنان را  مجازات مینمایند.

منبع / احمد زبیز زکی

خواندن 975 دفعه