خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

دیدارعطا محمد نور با آقای ریدلو رئیس حمایت ازدانشگاهها وانکشاف نیروی بشری آمریکا!

سه شنبه, 20 عقرب 1393 ساعت 14:27 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ با آقای ریدلو رییس ادارة حمایت دانشگاه ها و انکشاف نیروی بشری متعلق به ایالات متحده امریکا یا (USWDT) ، آقایان جان هالدر، جبار خیل و قریشی از مسؤلان این نهاد، دیدار و گفتگو نمود.از مساعدت های دولت و مردم امریکا با مردم افغانستان به قدر دانی یاد کرد.
آقای ریدلو هدف از سفرش به ولایت بلخ را بر رسی مساعدت و حمایت ادارة حمایت دانشگاه ها و انکشاف نیروی بشری خوانده، افزود که در نظر دارند 10 دانشگاه را در سطح کشور که از جمله چهار دانشگاه در کابل و بقیه در ولایات را تحت حمایت خویش قرار دهند و در بخش مختلف مساعدت نمایند، که یکی ازین دانشگاه ها، دانشگاه بلخ انتخاب گردیده است.
آقای ریدلو در حالیکه برنامه ی شان را خیلی مفید توصیف میکرد، حمایت از پوهنتون ها را در بخش های ارتباطات و توأمیت با دانشگاه های معتبر دنیا و منطقه، ایجاد واحد دورة کارشناسی ارشد (ماستری) در دانشگاه بلخ، ارتقای ظرفیت و تسهیل بورس های تحصیلی عنوان نموده، خواستار همکاری گردید.
سرپرست ولایت بلخ از این اقدام نیک ادارة حمایت دانشگاه ها و انکشاف نیروی بشری، حمایت از نهاد های تحصیلی را گام ارزشمند در جهت بهبود وضعیت تحصیلی و انکشاف در این زمینه خواند.
آقای نور ایجاد توأمیت میان دانشگاه بلخ و پوهنتون های معتبر بین المللی را زمینه یی برای آشنایی دانشجویان کشور با دانشجویان سایر کشور ها پنداشته، تاکید ورزید که برای اجرایی شدن این برنامه هرگونه حمایت و همکاری خواهد نمود.

خواندن 576 دفعه