خبر های مهم روز
نمایشگاه عکس خیابانی (مرگ خاموش) - سه شنبه, 12 سرطان 1397 10:17
گفتگو با آقای فیاض عالم دین - یکشنبه, 09 ثور 1397 18:17

سایت ها دیگر

افتتاح مجتمع حجاج، در شهر مزارشریف!

یکشنبه, 11 اسد 1394 ساعت 15:47 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آرشیف آرشیف افتتاح مجتمع حجاج، در شهر مزارشریف!

افتتاح مجتمع حجاج، در شهر مزارشریف!

مجتمع حجاج در مرکز ولایت بلخ شهر مزارشریف افتتاح شد، وزیر حج اوقاف افغانستان میگوید،‌ که در سراسر کشور 150 هزار مساجد وجود داشته است.

فیض محمد عثمانی وزیر حج اوقاف افغانستان که جهت افتتاح مجتمع حجاج (حاجی ها) در شمال افغانستان شهر مزارشریف سفر کرده میگوید، که در سراسر کشور 150 هزار مساجد وجود داشته،‌ که به گفته وی از این جمله 50 هزار این مساجدها به وزارت حج و اوقاف افغانستان، ثبت و راجستر گردیده است.

به اساس گفته های وزیر حج اوقاف افغانستان، مجتمع حجاج که در جوار میدان هوایی مولانا جلال الدین محمد بلخی افتتاح شده است، هزینه ابتدایی آن یک میلیون دالر امریکایی بوده که از سوی بودیجه وزارت حج و اوقاف افغانستان تمویل گردیده است.

در این مجتمع حجاج، سهولت های زیادی در نظر گرفته شده است که داشتن مسجد،‌ کلینیک، و خوابگاه ها برای بانوان و آقایان از جمله مواردی است که وزیر حج اوقاف افغانستان برایش اشاره میکند.

قابل ذکر است که همه ساله حجاج ( حاجی ها) جهت ادای حج به مکه معظمه، دچار چالشهای فراوانی بودند که بعد از آن از سوی وزارت حج و اوقاف افغانستان این مجتمع یا مکان مشخص برای تجمع آنان در نظر گرفته شد.

جعفر فیصل خبرنگار خبرگذاری یادگار افغان، شمال افغانستان ( مزارشریف)

خواندن 930 دفعه