امروز: یکشنبه 05 دلو 1393 برابر با 25 ژانویه 2015

سایت ها دیگر

یادگار افغان

یادگار افغان

چهارشنبه, 02 میزان 1393 11:07

طاهر زهیر سخنگوی اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور منتخب افغانستان گفت در انتخاب اعضای کابینه هیچ معیاری به جز توانایی، اهلیت و تعهد در نظر گرفته نخواهد شد.
آقای زهیر گفت که قرار است صحبت ها در مورد تشکیل کابینه جدید پس از انجام مراسم تحلیف و آغاز رسمی کار رئیس جمهور آغاز شوند:
" در مجموع پس از انجام مراسم تحلیف کار روی ایجاد حکومت وحدت ملی آغاز خواهد شد، شایستگی، توانایی، اهلیت و تعهد معیار هایی اند که براساس آن کارگذاران حکومت وحدت ملی به کار گماشته خواهند شد. "
قرار است مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید دوشنبه هفته آینده برگزار گردد.
اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله به روز یکشنبه توافقنامه ایجاد حکومت وحدت ملی را امضا کردند.
پس از آن کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اشرف غنی احمدزی را به حیث رئیس جمهور منتخب و عبدالله عبدالله را به حیث رئیس اجرائیوی حکومت وحدت ملی اعلام کرد.
روی اصل شایستگی در تشکیل کابینه حکومت جدید در حالی تاکید صورت می گیرد که قبل از این برخی از اعضای ولسی جرگه نیز روی سپردن کار به اهل آن تاکید کرده و آن را در رفع مشکلات کنونی در کشور یک نیاز جدی خوانده اند.
در عین حال معاون تیم عبدالله عبدالله ابراز امیدواری میکند که کابینه جدید حکومت وحدت ملی در کوتاه ترین مدت تشکیل گردد.
محمد الله حیدری گفت آماده گی ها از قبل برای تشکیل کابینه جدید وجود دارند.
آقای حیدری هم برای تشکیل کابینه جدید افغانستان روی اصل شایسته سالاری و تخصص افراد تاکید کرد:
" در کمترین زمان ممکن انشاالله ما شاهد تشکیل کابینه حکومت وحدت ملی خواهیم بود، زیرا قبل از این آماده گی در مورد وجود داشته اند.
در چهارچوب حکومت وحدت ملی اصل شایسته سالاری، متوازن بودن و مساوی بودن آنان کاملاً در نظر گرفته می شود و تمامی اصل ها مراعات خواهند شد. "
آقای حیدری همچنان گفت که نگرانی ها در خصوص مبدل شدن حکومت وحدت ملی به شرکت سهامی بیجا اند و به گفتهء وی مسوولین با هماهنگی کامل امور را پیش می برند.
این در حالیست که رئیس جمهور کرزی نیز در مراسم خداحافظی اش به روز سه شنبه از دولتمردان افغانستان خواست تا مقرری ها و تعینات را از طریق مجرا های قانونی انجام دهند.
آقای کرزی تاکید کرد که اساس یک دولت قوی و کارا تنها و تنها از طریق یک اداره قوی در کشور ممکن است.

چهارشنبه, 02 میزان 1393 11:03

داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور منتخب کشور مبارزه با فساد اداری را از اولویت‌های کاری خود در حکومت وحدت ملی عنوان کرد.
وی تأکید کرد: "ما موجودیت فساد در کشور را تحمل نخواهیم کرد و اشخاص آلوده به فساد را زندانی خواهیم ساخت".
داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور منتخب کشور افزود: "من به فساد آلوده نیستم و کسی نیستم که فساد را تشویق کنم، آن را تحمل کنم و یا وسیله‌ای برای انجام آن شوم، این چالشی است که می‌توان جلوی آن را گرفت".
احمد زی ادامه داد: "من گفت‌وگوهای صلح را یک نیاز می‌دانم، مردم از جنگ خسته شده‌اند و آمادۀ تغییر هستند".
رئیس جمهور منتخب کشور هشدار داد: "کسانی که تهدید ایجاد می‌کنند باید منزوی و یا سرکوب شوند".
وی در ادامه با بیان اینکه روند سیاسی بسیار ضروری است و ما باید برای رسیدن به آن از کشور، مردم و نهادهای مربوط به آن دفاع کنیم، گفت: "این کار با حساب‌دهی شفاف، مبارزه با فساد، خودسازی اردو به عنوان یک ابزار ملی و تمیز کردن مردم عادی از نهادهای امنیتی ممکن است".
وجود فساد گسترده و اشخاص آلوده به فساد و ناکامی گفت‌وگوهای صلح با مخالفان مسلح دولت دو موضوع اساسی در حکومت رئیس جمهور کرزی است که همواره زمینه را برای انتقاد جامعۀ جهانی و مردم افغانستان از این حکومت فراهم ‌ساخته است.
حالا باید چشم به راه نشست تا دیده شود که حکومت تازۀ افغانستان تا چه اندازه این انتقادها را از خود دور خواهد کرد و قناعت مردم و جامعۀ جهانی را برآورده خواهد ساخت.

چهارشنبه, 02 میزان 1393 10:59

تاجران کشورهای ترکیه و امارات متحده عربی در بخش استخراج نفت و گاز حوزه شمال 200 میلیون دالر سرمایه‌گذاری کرده اند. آنان برای شروع کار پروژه های خود موسوم به "حوزهٔ نفتی افغان – تاجیک" دفاتر خود را رسما در ولایت بلخ افتتاح کردند. حوزهٔ نفتی افغان – تاجیک که در شمال کشور موقعیت دارد دارای 12 بلاک می‌باشد.
قرار است کار سروی و استخراج نفت و گاز از 2 بلاک آن توسط سه شرکت «غضنفر گروه»، «ترکش پطرولیم» و «اویل امارات عربی» آغاز گردد. به گفتهٔ بازرگانان کار ابتدائی این پروژه با هزینه‌ای 200 میلیون دالر آغاز می‌گردد که از سویی برای بیش از 1 هزار نفر زمینه کار را فراهم می کند و از طرفی دیگر افغانستان به حیث یک کشور صادر کننده نفتی در منطقه ظهور خواهد کرد.
علی دیمیریر مسئول شرکت نفتی ترک پطرولیم بیان داشت: ما در نخست برای استخراج نفت و گاز از 2 بلاک مزارشریف و صندوقلی مبلغ 2 میلیون دالر سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و در آینده نیز نسبت به ظرفیت و ذخیره نفت و گاز به دست آمده این سرمایه‌گذاری را چند برابر بیشتر می‌سازیم. شماری از بازرگانان بین‌المللی که علاقمندی سرمایه‌گذاری به افغانستان دارند، می‌گویند اگر امنیت شرکت‌های نفتی در حوزه شمال افغانستان تامین گردد، شرکت‌های بین‌المللی برای استخراج نفت و گاز در این حوزه به گونه گسترده سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
افراهیم ایدوبیکی مسئول شرکت ایل امارات متحده عربی که در مراسمی افتتاحیه این پروژه با خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: ما از لحاظ امنیتی نگران هستیم اگر حکومت افغانستان امنیت ما را تامین کند و مشکل نا امنی را از میان بردارد شرکت‌های بین‌المللی بیشتر علاقمند به سرمایه‌گذاری در این کشور می‌گردد.
محمد ظاهر وحدت معاون مقام ولایت بلخ که در این همایش شرکت کرده است، از تامین امنیت شرکت‌های بین‌المللی در این ولایت خبر داده می‌گوید: نیروهای امنیتی افغان توانائی تامین امنیت این شرکت‌ها را دارند.
معاون والی بلخ از سرمایه گزاری شرکت‌های بین‌المللی برای استخراج نفت و گاز از حوزه نفتی افغان – تاجیک ستایش می‌کند و از تامین امنیت این شرکت‌ها به مسئولان آن اطمینان می‌دهد. در 12 سال گذشته به دلیل امنیت نسبی در ولایت بلخ بیشتر بازرگانان بین‌المللی علاقمندی به سرمایه‌گذاری در این ولایت نشان داده‌اند اما اکنون به دلیل جنجال‌های انتخاباتی فعالیت‌های بازرگانان ملی و بین‌المللی کمرنگ شده است.

چهارشنبه, 02 میزان 1393 10:55

در اولین دیدار از مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشور تیم های عقابان هندوکش و میوند اتلان دیروز به تساوی رسیدند. در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی قرار است امروز دو تیم شاهین آسمایی و سپین غر بازان برابر یک دیگر صف آرایی کنند در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی قرار است امروز دو تیم شاهین آسمایی و سپین غر بازان برابر یک دیگر صف آرایی کنند
دو تیم در حال به مصاف هم رفتند که عقابان هندوکش با دوازده گل زده بهترین خط حمله را در اختیار داشت و در سوی دیگر میوند اتلان با دریافت دوگل بهترین خط دفاعی را در اختیار داشت.
این دیدار با احتیاط کامل از سوی دو تیم آغاز شد و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود تا اینکه تیم میوند اتلان صاحب یک ضربه پنالتی شد و از حریف خود یک بر صفر پیش افتاد.
نیمه اول بازی با همان نتیجه یک بر صفر به سود تیم میوند اتلان به پایان رسید.
در آغاز نیمه دوم عقابان هندوکش که نمی خواستند بازنده بازی باشند دست به حملات گسترده زدند و در دقیقه پنجاه نهم بازی توسط محمد رضا به گل تساوی دست یافتند.
با تساوی دو تیم در دیدار رفت، همه چیز به بازی برگشت کشیده شد، تا چهره اولین تیم فینالیست در بازی برگشت که قرار است پنجشنبه همین هفته برگزار شود معلوم شود.
در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی قرار است امروز دو تیم شاهین آسمایی و سپین غر بازان برابر یک دیگر صف آرایی کنند.
سپین غر بازان با کسب هفت امتیاز از مرحله گروهی توانست به عنوان تیم اول گروه دوم رقابت ها به این مرحله برسد و در مقابل شاهین آسمایی به عنوان تیم دوم گروه اول راهی این مرحله شد.

چهارشنبه, 02 میزان 1393 10:52

یادگارافغان/ هرات، ملا عبدالغنی شاه، ولسوال نام نهاد طالبان در ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات با 2 تن از همراهانش کشته شد.
پولیس هرات می گوید این رویداد شب گذشته در منطقه ای از ولسوالی اوبه هرات صورت گرفته است. ملا عبدالغنی شاه، کسی بود که حدود ۲ سال قبل، یکی از عاملان اختطاف و قتل علی سینا نوروزی، کودک ۸ ساله ی هراتی را در پشتون زرغون اعدام کرد.
عبدالرئوف احمدی سخنگوی پولیس هرات می گوید: این فرمانده و مقام برجسته ی طالبان هرات پس از آن کشته شد که با کمین نیروهای پولیس روبرو شد. به گفته ی وی؛ در کشته شدن وی عواملی از درون طالبان هم نقش داشته اند.
او می گوید که از بین رفتن این فرد، تاثیرات خوبی را بر امنیت ولایت هرات برجای می گذارد. این مقام افزود که بر این علاوه دو تن دیگر از فرماندهان مشهور طالبان که همراه ملا غنی بودند، از بین رفته اند. طالبان این خبر را تاکنون تایید نکرده اند. این گروه، معمولا به موضوعات قتل نیروهایشان، نمی پردازند.
این رویداد در حالی صورت می گیرد که روز گذشته، ملاعبدالرحمان نیکه، والی خودخوانده ی طالبان در ولایت هرات هم توسط حملات هوایی امریکا در فراه کشته شد

دوشنبه, 31 سنبله 1393 14:14

یادگارافغان/کابل، امضا موافقت نامه سیاسی میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بر سر تشکیل دولت وحدت ملی واکنش های بین المللی مختلفی را به همراه داشت.
قصر سفید، وزیر خارجه امریکا، دفتر سیاسی سازمان ملل در کابل از توافق سیاسی نامزدان بر سر ایجاد حکومت وحدت ملی استقبال کرده اند.
قصر سفید با نشر اعلامیه ای پس از امضای توافق نامه میان نامزدان انتخابات دور دوم ریاست جمهوری گفته که ایالات متحده امریکا از دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان به دلیل امضای موافقت نامه دولت وحدت ملی تقدیر و حمایت می کند.
در اعلامیه قصر سفید که به رسانه ها ارسال شده آمده که مردم افغانستان "سزاوار یک دولت مشروع و موثر" است که هر دو نامزد در اعلامیه هشتم اگست بر آن توافق و امروز امضا کرده اند.
قصر سفید می گوید که توافقنامه میان نامزدان ریاست جمهوری، نیازمند انتخاب های دشوار، مشارکت و سازش از سوی دو نامزد بوده و هر دوی آنان نیاز های مردم افغانستان را بر قدرت طلبی های شخصی شان ترجیح داده اند.
در اعلامیه قصر سفید آمده است: "احترام به پروسه دموکراتیک یگانه راه برای افغانستان است تا به پیشرفت های خود به سوی یک آینده ایمن و با ثبات ادامه دهند و حمایت متداوم ایالات متحد امریکا و جامعه جهانی را با خود داشته باشند."
از نظر ایالات متحد امریکا، موافقت نامه سیاسی، عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی فرصت مهمی برای ایجاد وحدت و ثبات در افغانستان است و از مردم و سیاست مداران کشور خواسته شده تا از این موافقت نامه حمایت و آنان را به همکاری و آرامش دعوت کنند.
دولت امریکا منتظر روی کار آمدن حکومت جدید است تا پیمان امنیتی نیز میان امریکا و افغانستان امضا شود تا به گفته قصر سفید، شراکت استراتیژیک و تعهد امریکا به افغانستان یک بار دیگر تایید و زمینه حمایت امریکا از افغانستان مهیا شود دولت امریکا منتظر روی کار آمدن حکومت جدید است تا پیمان امنیتی نیز میان امریکا و افغانستان امضا شود تا به گفته قصر سفید، شراکت استراتیژیک و تعهد امریکا به افغانستان یک بار دیگر تایید و زمینه حمایت امریکا از افغانستان مهیا شود
دولت امریکا منتظر روی کار آمدن حکومت جدید است تا پیمان امنیتی نیز میان امریکا و افغانستان امضا شود تا به گفته قصر سفید، شراکت استراتژیک و تعهد امریکا به افغانستان یک بار دیگر تایید و زمینه حمایت امریکا از افغانستان فراهم شود.
بر اساس موافقت نامه ای که دو نامزد ریاست جمهوری بر آن توافق کردند، یکی از نامزدان رییس جمهور و نامزد دومی سمت ریاست اجرایی را به خود اختصاص می دهد که با برگزاری لویه جرگه بعد از دوسال، این سمت در قانون اساسی افغانستان گنجانده می شود.
"دولتمردی نامزدان فوق العاده است"
جان کری، وزیر خارجه امریکا در اعلامیه ای پس از توافق دو نامزد ریاست جمهوری گفته که دولتمردی نامزدان ریاست جمهوری افغانستان فوق العاده است و این نامزدان مردم افغانستان را مقدم شمردند.
او گفته است که این اولین انتقال حکومت صلح آمیز دموکراتیک در افغانستان است که با ایجاد حکومت وحدت ملی آغاز می شود.
آقای جان کری دو بار برای پایان دادن به بن بست انتخاباتی به کابل آمد و پس از آن، نامزدان ریاست جمهوری روی ایجاد حکومت وحدت ملی و شمارش صددرصدی آرای دور دوم توافق کردند.
سفارت امریکا در کابل با نشر اعلامیه ای از قول جان کری گفته است: "امریکایی ها بسیار خوب می دانند که راه دموکراسی دشوار و چالش بر انگیز است؛ اما راهی است که بهترین پیامد را به بار می آورد."
او گفته که سفرهایش به کابل و ساعت ها صحبت های تلفنی به او آموخته که افغانستان تا چه اندازه برای دست یابی به موفقیت در این دور تاریخی تلاش کرده است.
وزیر خارجه امریکا انتخابات را ختم کار نه بلکه آغاز کار خوانده و گفته است که مراسم تحلیف رییس جمهوری جدید، تعیین رییس اجرایی، امضای توافقنامه دو جانبه امنیتی میان امریکا و افغانستان از سوی رییس جمهوری جدید، فصل جدیدی را در همکاری پایدار واشنگتن و کابل باز خواهد کرد.

نامزدان ریاست جمهوری افغانستان پس از تلاش های سازمان ملل، وزیر خارجه امریکا، دولت افغانستان و دیگر نهادهای داخلی و خارجی امروز توافق نامه ایجاد حکومت وحدت ملی را امضا کردند نامزدان ریاست جمهوری افغانستان پس از تلاش های سازمان ملل، وزیر خارجه امریکا، دولت افغانستان و دیگر نهادهای داخلی و خارجی امروز توافق نامه ایجاد حکومت وحدت ملی را امضا کردند.

امضای موافقتنامه؛ قدم مهم برای ثبات
سازمان ملل نیز از امضای توافقنامه میان دو نامزدان ریاست جمهوری افغانستان برای ایجاد حکومت وحدت ملی استقبال کرده و آن را یک قدم مهم برای سوق دادن کشور به طرف ثبات خوانده است.
یان کوبیش، نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان امروز در اعلامیه ای گفت: "بی باوری در ماه های گذشته سبب تحمیل یک بار بزرگ بالای امنیت، اقتصاد و حکومت داری در افغانستان شده بود."
او گفته است که حالا زمان آن رسیده که تفاهم ایجاد حکومت وحدت ملی به "سرعت تطبیق" شود و سازمان ملل برای کمک به حکومت جدید متحد باقی خواهد ماند.
سازمان ملل به دنبال جنجالی شدن انتخابات افغانستان در دور دوم، وارد عمل شد و برای پایان این روند تلاش های زیادی انجام داد.
نامزدان ریاست جمهوری پس از تلاش های سازمان ملل، وزیر خارجه امریکا، دولت افغانستان و دیگر نهادهای داخلی و خارجی امروز توافق نامه ایجاد حکومت وحدت ملی را امضا کردند.
یان کوبیش، فرستاده ویژه سازمان ملل و جیمز کننگهام، سفیر امریکا در پای توافقنامه دو نامزد به عنوان شاهدان بین المللی امضا کرده اند.

دوشنبه, 31 سنبله 1393 14:10

یادگارافغان/کابل، اکسونپ، شبکه نهاد های جامعه مدنی افغان برای صلح از حکومت آینده افغانستان می خواهد برای آوردن صلح گام های عملی تر بردارد. مسوولین در اکسونپ صلح را یک نیاز مبرم مردم افغانستان دانسته و برای تحقق آن اقدام جدی و عملی دولت را یک امر اساسی می داند.
قاضی لودین یکی از اعضای این شبکه طی یک نشست به مناسبت تجلیل از روز جهانی صلح ابراز امیدواری کرد که حکومت آینده بتواند در راستای تحقق صلح و تامین وحدت ملی در افغانستان کار کند.
آقای لودین تصریح نمود: " خواست ما این است که در قدم نخست این ها همه منافع شخصی شان را دور کرده برای وحدت ملی و صلح کار شان را آغاز کنند تا همه مردم افغانستان یک افغان و یک تن و وجود باشیم."
این گفته ها در حالی مطرح می گردد که روز گذشته با وجود تنش ها و جنجال های زیاد در پروسه ی انتخابات ریاست جمهوری، هر دو نامزد ریاست جمهوری به توافق نهایی رسیدند و نتیجه ی انتخابات اعلان شد.

دوشنبه, 31 سنبله 1393 14:03

یادگارافغان/مزارشریف، کشور چاپان در ادامه کمک های مالی خود به افغانستان این بار مبلغ 3.5 میلیون دالر به شهرداری مزار شریف کمک کرد.
 30 عراده سه چرخ برای جمع آوری و انتقال زباله از نواحی دوم و پنجم در اختیار مسولین قرار گرفت. گفته می شود که این پروژه بر اساس پیشنهاد شورای محل ایجاد گردیده و از این سه چرخه ها برای پاکی و صفایی کوچه های فرعی استفاده خواهد شد.
رییس شورای ناحیه پنجم شهرداری می گوید که آنان از جمله فعالیت هایی را که انجام داده اند، خریداری زباله دانی و موترسیکلت های سه چرخه برای جمع آوری کثافات کوچه های فرعی شهر بوده است، که جهت انتقال کثافات از آن استفاده صورت می گیرد.
وی از رییس شهرداری خواهان آن شد تا جهت انتقال و جابجایی زباله ها با رانند گان این سه چرخه ها همکاری نمایند.
محمد یونس "مقیم" شهردار شهرمزار شریف می گوید: به تعداد ۳۰ عراده سه چرخه به دو ناحیه شهرداری به همکاری دفتر "هبیتات" کمک صورت گرفته است.
این دو ناحیه از مدت دو ماه بدینسو زیر پوشش موسسه "هبیتات" قرار گرفته و این موسسه کوچه های فرعی و خیابان های این دو ناحیه را کانکریت و پخته کاری می کند که تا حال تقریبا ۹۰ درصد کار شان تکمیل گردیده و عنقریب به بهره برداری خواهد رسید.
شهردار به مردم وعده می دهد که اگر از انتقال زباله ها توسط این وسایط نقلیه نتیجه مثبت بگیرند؛ تلاش می کند تا به همین شکل، برای هشت نواحی دیگر نیز چنین خدماتی را فراهم نمایند.

دوشنبه, 31 سنبله 1393 13:46

یادگارافغان/کابل، حامد کرزی، رییس جمهوری، از پیروزی اشرف غنی احمدزی در انتخابات حمایت کرده و این پیروزی را به او تبریک گفته است. حامد کرزی، رییس جمهوری، از پیروزی اشرف غنی احمدزی در انتخابات حمایت کرده و این پیروزی را به او تبریک گفته است.
ارگ ریاست جمهوری با انتشار اعلامیه ای گفته که آقای کرزی از اینکه روند طولانی انتخابات بلاخره پایان یافت، خرسند است.
کمیسیون انتخابات امروز، اشرف غنی احمدزی را پیروز انتخابات اعلام کرد اما نگفت که او چند درصد رای آورده است.
یوسف نورستانی، رییس این کمیسیون در نشست خبری، گفت که نتیجه انتخابات نخست به دو نامزد فرستاده می شود و سپس اعلام خواهد شد.
جنجال های انتخاباتی پای ایالات متحده امریکا، سازمان ملل و جامعه جهانی را برای بیرون رفت کشور از بحران به افغانستان کشاند اما این جنجال ها کماکان تا توافق دو نامزد بر سر تشکیل دولت وحدت ملی ادامه داشت.
در همین حال، در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است: ̎رئیس جمهور از شکیبایی بی مانند مردم افغانستان که صبر و حوصله، خرد و بلوغ سیاسی خود را یکبار دیگر برای ثبات کشور به نمایش گذاشتند، تفدیر نموده برای ملت عزیز افغانستان سعادت و سربلندی آرزو نمود.̎
حامد کرزی برای رئیس جمهور منتخب داکتر اشرف غنی احمدزی و رئیس اجرائیه داکتر عبدالله عبدالله، آرزوی موفقیت کرده است.
براساس اعلام کمیسیون انتخابات، اشرف غنی احمدزی، رییس جمهوری کشور است و عبدالله عبدالله یا فرد که او انتخاب می کند سمت ریاست اجرایی را به عهده خواهد گرفت.
توافق این دو نامزد بر سر تشکیل دولت وحدت ملی با استقبال سازمان ملل، ایالات متحده امریکا، جامعه جهانی و شماری از رهبران جهادی در افغانستان قرار گرفته است.

دوشنبه, 31 سنبله 1393 13:43

یادگارافغان/کابل، ایالات متحدۀ امریکا به امضای هرچه زودتر پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن تاکید می‌کند. جان کری، وزیر خارجۀ امریکا می‌گوید که واشنگتن انتظار دارد پیمان امنیتی کابل- واشنگتن تا پایان ماه جاری به امضاء برسد.
وزیر خارجۀ امریکا تاکید می‌کند که امضای این توافق‌نامه فرصت بزرگی برای پیش‌رفت افغانستان است. وی هم‌چنان ایجاد حکومت وحدت ملی را برای اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله تبریک می‌گوید.
پیش ازین رییس جمهور کرزی بنا بر پیش‌شرط‌هایی که از سوی وی در خصوص امضای این پیمان به امریکا پیش‌نهاد شده بود و پذیرفته نشد، از امضای آن سر باز زد.
اما اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله در جریان مبارزات انتخاباتی تعهد سپرده بودند که هرکدام‌شان به عنوان رییس جمهور افغانستان تعیین شد توافق‌نامه را به زودی به امضاء خواهد رسانید.

مسابقه دوش بانوان درشهرمزارشریف  

بازدید ها

1408432
امروزامروز1597
دیروزدیروز1532
این هفتهاین هفته2966
این ماهاین ماه37182
تمام بازدید هاتمام بازدید ها1408432
افراد آنلاین 19

پیش بینی وضعیت آب و هوا

اکثرا ابری

1°درجه

مزارشریف

اکثرا ابری
دوشنبه
اکثرا آفتابی
-۴°درجه | ۳°درجه
سه شنبه
آفتابی
۱°درجه | ۷°درجه
چهارشنبه
بارش بعد از ظهر
-۱°درجه | ۴°درجه