امروز: دوشنبه 15 سرطان 1394 برابر با 06 جولای 2015

سایت ها دیگر

یادگار افغان

یادگار افغان

سه شنبه, 23 جدی 1393 16:31

وزارت امور داخله کشور،گزارش دفتر بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) را رد کرد. دفتر بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) گفته است که امریکا سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دالر جهت معاشات پولیس افغانستان می پردازد. جان سوپکو، سرمفتش ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان می گوید که معلوم نیست این کمک ها به افراد مستحق آن می رسد یا خیر؟. در این گزارش از معاشات بلند برخی از منسوبین پولیس ابراز نگرانی شده و گفته شده که برخی از مقامات پولیس افغانستان بسیار معاش می گیرند. در گزارش سیگار آمده است که در برخی ولسوالی ها شمار پولیس از تعداد واقعی بسیار بالاتر نشان داده می شود. بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان می گوید که امریکا نیز ارقام و فهرستی را که از سوی وزارت داخله افغانستان تهیه شده پذیرفته است. نجیب دانش؛ معاون سخنگوی وزارت امور داخله با رد این گزارش گفت " آنچه که برای ما از سوی جامعه جهانی به عنوان معاش پرداخت شده ما در مقابل یک افغانی و یک دالر آن پاسخگو  هستیم". وی افزود: گزارشی که از سوی دفتر بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان تهیه شده برخی از مواردش مورد تایید وزارت داخله نیست. گفتنی است که قبل از این نیز سیگار بارها نهادهای امنیتی افغان را متهم به سوءاستفاده از کمک های امریکا کرده و این مساله به شدت از سوی ارگان های امنیتی رد شده است.

سه شنبه, 23 جدی 1393 16:03

مجلس سنای کشور می گوید که افراد در کابینه، بر اساس شایستگی، لیاقت و تخصص معرفی نگردیده اند. فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنای کشور، امروز در نشست عمومی این مجلس گفت افرادی که از جانب حکومت نامزد کابینه شده اند، بر اساس شایستگی، لیاقت و تخصص معرفی نگردیده اند. آقای مسلمیار در ادامه تصریح کرد که مجلس نمایندگان باید به کاندید وزرای که توانایی کار را ندارند، رای ندهد. وی افزود: "خواست ما از مجلس نمایندگان این است تا به افراد که برای کابینه معرفی شدند و اگر به مردم خدمت می توانند، لیاقت آنرا دارند رای بدهند." رئیس مجلس سنا گفت: "خواست ما از مجلس نمایندگان این است که برای کسانیکه توانایی، استعداد، تجربه کاری دارند و برای مردم افغانستان خدمت کرده می توانند رای اعتماد بدهند و به آن عده کسانیکه آن ها اعتماد ندارند با اساس سمت و زبان قضاوت نکند بلکه به رضایی خداوند قضاوت کنند". این در حالیست که کابینه افغانستان پس از سه و نیم ماه انتظار، روز گذشته اعلام گردید.

سه شنبه, 23 جدی 1393 15:59

مقامات در ولایت جوزجان می گویند که یک بانوی 17 ساله دو شب قبل مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. عبدالجمیل ولیزاده سرپرست مدیریت مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی پولیس جوزجان می گوید که این بانوی 17 ساله از سوی برادرش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. این خانم بنابر مشکلات خانواده گی از شوهرش جدا شده و در خانه پدرش زندگی می کرد. در همین حال بهاوالدین برادر این دختر به جرمش اعتراف کرده و گفته است که در حالت نشه مرتکب این عمل شده است.

سه شنبه, 23 جدی 1393 15:56

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور قبل از ظهر امروز در اقامتگاه اش در شهر ابوظبی با رئیس و اعضای صندوق انکشافی ابوظبی، دیدار کرد. در این دیدار هر دو جانب در مورد کمک های صندوق انکشافی ابوظبی در بخش های مختلف به افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند. رئیس جمهور کشور و مسئولین صندوق انکشافی ابوظبی موافقت نمودند تا به کمک صندوق مذکور در کابل و اطراف آن پروژهای اعمار بند های آبگردان، احیای جنگلات و بندهای کوچک برق، آغاز گردد. قرار بر آن شد تا هزینه مطالعات پروژه های مذکور را صندوق انکشافی ابوظبی بدوش گیرد و بعد از آن صندوق مذکور یک کنفرانس منطقوی را به اشتراک صندوق های انکشافی کشور های عربی جهت تمویل پروژهای مذکور میزبانی کند.

سه شنبه, 23 جدی 1393 15:53

نیکولاس هیسم نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان از اعلام اسامی کابینه استقبال و آمادگی خود را برای همکاری با وزیران جدید اعلام کرد. دفتر سازمان ملل متحد در کابل روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای به نقل از نیکولاس هیسم اعلام کرد: توافق در مورد وزیران، روحیه همکاری و مشارکت میان محمد اشرف غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله رییس اجرایی و تیم های آنان را افزایش می دهد. هیسم در این بیانیه افزود: با در نظرداشت مسایل جدی که افغانستان با آن روبرو است، باید امیدوار بود که تأیید وزیران ازسوی مجلس نمایندگان به موقع صورت گیرد. در این بیانیه تاکید شده است : سازمان ملل متحد چون یک همکار متعهد و قابل اعتماد منتظر همکاری با وزیران دولت افغانستان است. سفارت خانه های خارجی مقیم کابل نیز از معرفی اعضای دولت افغانستان استقبال و آمادگی خود برا ی همکاری با این کابینه اعلام کردند. روز گذشته حکومت وحدت ملی پس از چند ماه انتظار، اسامی 25 تن از وزیران کابینه و رییس اداره امنیت ملی و رییس بانک مرکزی را اعلام و به مجلس نمایندگان برای گرفتن رأی اعتماد معرفی کرد.

سه شنبه, 23 جدی 1393 15:50

در پی انتشار تصویر ویدئویی که نشان می دهد هواداران دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در منطقه، یک نظامی پاکستانی را گردن می زنند، مقامات تایید کردند داعش نه تنها در افغانستان فعال است، بلکه فعالیت این گروه در ولایت هلمند بیش از پیش افزایش یافته است. جنرال محمد خان از مقامات نظامی گفت جنگجویان داعش به طور علنی در ولایت هلمند نیرو جذب می کنند و یکی از رهبران مذهبی به نام ملا عبدالرئوف تلاش کرده است سران قبایلی را متقاعد به حمایت از داعش کند. ملا عبدالرئوف سال ها پیش فرمانده گروه شورشی طالبان بود، اما در حال حاضر به نظر می رسد به داعش ملحق شده است. این مسئله ممکن است نه تنها برای دولت افغانستان، بلکه برای طالبان مشکل ساز شود. گزارش ها حاکی از آن است که داعش در هلمند جایی که طالبان به تازگی کنترول بخش زیادی از آن را به دست گرفته است، با طالبان درگیر شده است، و ممکن است این گروه به راحتی به سومین نیروی حاضر در جنگ موجود در افغانستان تبدیل شود.

سه شنبه, 23 جدی 1393 15:44

جان‌کری وزیر امور خارجه امریکا وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد. یکی از موضوعات مهمی که قرار است در مذاکرات امروز امریکا و پاکستان مطرح شود نحوه برقراری صلح در افغانستان و نیز مبارزه با تروریزم است. طبق این گزارش جان‌کری بعد از سفر به هند در دور بعدی سفرهای خارجی خود وارد پاکستان شده و قرار است از ایالت خیبر‌پختونخوا در مرز افغانستان بازدید کند. وزیر امور خارجه امریکا در ملاقات با نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان و سرتاج‌عزیز مشاور نخست وزیر این کشور در امور بین‌الملل اظهار داشت: تروریزم دشمن مشترک پاکستان و امریکا است. وی افزود: واشنگتن به همکاری با اسلام‌آباد برای مبارزه با تروریزم ادامه می‌دهد. گزارش ها حاکی از این است که جان‌کری امروز به عنوان نماینده امریکا در مذاکرات استراتژیک بین دو کشور شرکت خواهد کرد. بر اساس این گزارش در مذاکرات استراتژیک اسلام‌آباد-واشنگتن، سرتاج‌عزیز به عنوان نماینده پاکستان شرکت خواهد کرد. طبق این گزارش گسترش روابط تجاری، همکاری در زمینه علوم و تکنولوژی، همکاری های دفاعی و نظامی، مبارزه با تروریزم و توافق در زمینه عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای محور مذاکرات استراتژیک بین امریکا و پاکستان است.

سه شنبه, 23 جدی 1393 12:25

جنرال شیر محمد کریمی، نامزد وزارت دفاع

ژنرال شیر محمد کریمی ۶۹ ساله، از قوم پشتون و متولد ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان است.

او در حال حاضر رئیس ستاد ارتش ملی افغانستان است. در دانشگاه نظامی کابل درس خوانده و از سال ۱۳۴۲ تاکنون در پست‌های مختلفی در وزارت دفاع افغانستان کار کرده است.

او تحصیلات خود را در مدرسه نظامی سلطنتی سنت هرست بریتانیا به پایان رسانده و در آمریکا نیز دوره آموزش نظامی را سپری کرده است.

نورالحق علومی، نامزد وزارت امور داخله

نورالحق علومی، ۶۸ ساله و اهل ولایت قندهار در جنوب افغانستان است.

آقای علومی از اعضا برجسته حزب دموکراتیک خلق افغانستان بود و در آن زمان به عنوان والی ولایت قندهار کار کرده است.

آقای علومی حزب متحد ملی افغانستان را در سال ۲۰۰۳ تاسیس و در سال ۲۰۰۵ نیز به نمایندگی از مردم ولایت قندهار به مجلس نمایندگان افغانستان راه یافت.

او دوره دانشگاه را در کابل به پایان رسانده و خود در دوران حکومت کمونیستی یکی از فرماندهان ارشد ارتش حکومت کمونیستی افغانستان بود.

صلاح الدین ربانی، نامزد وزارت امور خارجه

صلاح الدین ربانی ۴۳ ساله و متولد شهر کابل است.

او از قوم تاجیک است، مکتب/ مدرسه را در پاکستان خوانده و مدرک کارشناسی (لیسانس) خود را در رشته مدیریت و بازاریابی از دانشگاه ملک فهد عربستان سعودی گرفته است.

آقای ربانی تا سال ۱۳۷۸ در عربستان سعودی و امارات متحده عربی در شرکت‌های خصوصی کار کرده، اما پس از آن تحصیلاتش را در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه کینگستون انگلستان تا درجه کارشناسی ارشد (ماستری) ادامه داده است.

او همچنین یک گواهینامه کارشناسی ارشد دیگر از دانشگاه کلمبیای نیویورک در رشته روابط بین‌الملل به دست آورده است.

صلاح الدین ربانی در پی ترور پدرش برهان الدین ربانی، رئیس شورای عالی صلح شد. او قبل از این کارهای دیپلماتیک را به عنوان مستشار سیاسی نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل آغاز کرد و مهم‌ترین سمت دولتی او سفارت افغانستان در ترکیه بوده است.

رحمت الله نبیل، نامزد ریاست امنیت ملی

رحمت الله نبیل ۴۶ سال دارد و متولد ولایت جنوبی میدان وردک و از قوم پشتون است.

آقای نبیل مدرسه را در کابل به اتمام رسانده و در پاکستان در رشته مهندسی لیسانس خود را گرفته است.

او در نهادهای غیر دولتی و از جمله کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان کار کرده است.

آقای نبیل در گذشته هم به عنوان رئیس امنیت ملی افغانستان کار کرده و پیش از آن معاون مشاور شورای امنیت ملی و رئیس نیروهای ویژه محافظت از رئیس جمهور افغانستان کار کرده است.

فیض الله ذکی، نامزد وزارت ترانسپورت

فیض الله ذکی ۵۶ ساله، از قوم ازبک و متولد کابل است.

آقای ذکی لیسانس خود را در رشته زمین شناسی از دانشگاه کابل گرفته است و بعد وارد سیاست شده و از اعضای رهبری حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان به رهبری ژنرال دوستم است.

او در سال ۲۰۰۵ به عنوان نماینده مردم جوزجان به مجلس نمایندگان افغانستان راه یافت.

آقای ذکی مدتی به عنوان سخنگوی جبهه متحد ملی که مرکب از حدود ۲۰ حزب سیاسی مخالف دولت حامدکرزی بود، کار کرد و اکنون نیز رئیس دفتر عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهور افغانستان است.

غلام جیلانی پوپل، نامزد وزارت دارایی

غلام جیلانی پوپل ۵۹ سال دارد و متولد کابل است. او مدرسه را در کابل به پایان رسانده و لیسانس حقوق از دانشگاه کابل دارد.

علاوه بر آن آقای پوپل دوره‌های آموزشی در زمینه مدیریت و توسعه را در اروپا و آمریکا گذرانده است.

آقای پوپل قبل از این به عنوان معاون وزارت مالیه/ دارایی و رئیس اداره ارگان‌های محل کار کرده و به عنوان مشاور حکومت‌داری رئیس جمهور کرزی نیز بوده است.

او فعالیت سیاسی داشته و معاون حزب افغان ملت است.

سعادت منصور نادری، نامزد وزارت کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین

سادات منصور نادری، در سال ۱۹۹۹ لیسانس خود را در رشته اقتصاد از یکی از دانشگاه‌های لندن گرفته است. بعد از آن در شرکت‌های مختلفی کار کرده و خود نیز بازرگان است.

آقای نادری فرزند سید منصور نادری از بزرگان فرقه اسماعیلی در افغانستان است و از رهبران حزب پیوند ملی افغانستان به حساب می‌آید.

قبل از این به عنوان مشاور بانک ملی افغانستان کار کرده و علاوه بر آن صاحب یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه در افغانستان است.

سردار محمد رحیمی، نامزد وزارت تجارت

سردار محمد رحیمی، متولد شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان در جنوب افغانستان است. ۳۷ سال سن دارد و جوان‌ترین وزیر پیشنهادی از سوی دولت وحدت ملی است.

دکترای خود را در رشته ژئوپولیتیک از دانشگاه تهران گرفته است.

او در حال حاضر استاد دانشگاه در کابل است و قبل از این به عنوان مشاور وزیر شهرسازی افغانستان کار کرده است.

آقای رحیمی به عنوان عضو مذاکره کننده گروه صلح با طالبان در شهر دبی بوده است و عضویت حزب وحدت مردم افغانستان به رهبری محمد محقق را دارد.

برنا کریمی، نامزد وزارت مخابرات

برنا کریمی، ۴۱ ساله و متولد کابل است.

مدرسه را در کابل به پایان رسانده و یک سال هم در رشته پزشکی در دانشگاه کابل درس خوانده است.

آقای کریمی از دانشگاه فینیکس در آمریکا لیسانس بازاریابی تجاری و فوق لیسانس مدیریت گرفته است.

پیش از این به عنوان معاون ریاست دفتر ریاست جمهوری و معاون سیاست‌گذاری اداره ارگان‌های محلی کار کرده است.

در سال ۲۰۱۱ به عنوان سفیر افغانستان در کانادا معرفی شد اما بعد از دو سال کار از این پست استعفا کرد.

محمود صیقل، نامزد وزارت انرژی و آب

محمود صیقل، ۵۳ سال دارد و متولد ولایت کابل است. او در لیسه استقلال کابل درس خوانده است. صیقل مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه سیدنی و کانبرا گرفته و فوق لیسانس خود را نیز در رشته توسعه بین الملل از دانشگاه دیکین (Deakin) گرفته است. آقای صیقل در سال ۲۰۰۵ به عنوان معاون وزیر امورخارجه افغانستان کار کرده است. علاوه بر آن سفیر افغانستان در کشورهای استرالیا و نیوزلند هم بوده است.

نجیبه ایوبی، نامزد وزارت زنان

نجیبه ایوبی ۴۶ ساله و متولد ولایت پروان است. او در رشته زبان و ادبیات فارسی از انستیتوی پیداگوژی (تعلیم و تربیت) پروان مدرک لیسانس گرفته است.

خانم ایوبی فعلا رئیس گروه رسانه‌ای موسوم به کلید گروپ است که برنامه‌های رادیویی دارد و یک مجله به نام کلید هم منتشر می‌کند.

احمد سیر مهجور، نامزد وزارت عدلیه

احمد سیر مهجور ۴۹ ساله، متولد بغلان و از قوم تاجیک است. او پس از پایان مدرسه به پاکستان رفت و آنجا در رشته الهیات و علوم سیاسی تحصیلاتش را ادامه داد. آقای مهجور در رشته فلسفه سیاسی از دانشگاه نانتیری پاریس، در رشته جامعه شناسی از دانشگاه سوربورن و در رشته توسعه محلی از دانشگاه روین سه فوق لیسانس دارد و در همین دانشگاه در رشته جامعه شناسی سیاسی، دکترای خود را گرفته است. او روی طرح انتقال افغانستان از جامعه سنتی به جامعه مدرن در سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ کار کرده است.

مقالات و چند کتاب از او در زمینه‌های مطالعات جامعه شناسی و نظام قضایی، به چند زبان منتشر شده است. او عضو چند نهاد جامعه شناسی فرانسه و استاد دانشگاه در فرانسه است.

زلمی یونسی، نامزد وزارت معارف

زلمی یونسی متولد ولایت بلخ و ۵۷ ساله است. او از قوم تاجیک است و از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی و مشاور عطا محمد نور، سرپرست فعلی ولایت بلخ بوده است.

آقای یونسی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه کابل، لیسانس گرفته است. آقای یونسی پیش از این به عنوان دادستان در کابل و بلخ کار کرده است.

سردارمحمد رحمان اوغلی، نامزد وزارت اقتصاد

سردار محمد رحمان اوغلی ۵۰ ساله، متولد ولایت فاریاب در شمال افغانستان و از قوم ازبک است.

او در رشته فنی رادیو تلویزیون فوق لیسانس دارد.

آقای اوغلی به عنوان مدیر بررسی پروژه‌های رادیو تلویزیون ملی افغانستان، استاد دانشگاه بلخ، مشاور ریاست مدارس افغان ترک، رئیس تجارت مرزی بلخ، عضو هیات تحریر و مدیر مسئول شماری از نشریه‌ها کار کرده است.

او در دوره پیشین مجلس نمایندگان افغانستان به عنوان نماینده مردم فاریاب به مجلس راه یافته بود.

آی سلطان خیری، نامزد وزارت اطلاعات و فرهنگ

آی سلطان خیری ۵۰ ساله است و در ولایت فاریاب به دنیا آمده است. خانم خیری ازبک است در رشته زبان و ادبیات ترکی دکترا دارد. خانم خیری پیش از این به عنوان استاد ادبیات در دانشگاه کابل و رئیس کار و امور اجتماعی در ولایت بلخ ایفای وظیفه کرده است.

فیض محمد عثمانی، نامزد وزارت حج و اوقاف

فیض محمد عثمانی ۴۲ ساله است. او در ولایت قندوز به دنیا آمده و از قوم ترکمن است. آقای عثمانی لیسانس علوم سیاسی دارد و پیش از این استاد دانشگاه بوده است. او همچنین مدتی به عنوان گرداننده برنامه‌های دینی تلویزیون خصوصی طلوع کار کرده است.

فیروزالدین فیروز، نامزد وزارت صحت عامه

فیروزالدین فیروز ۴۶ ساله و از قوم تاجیک است. او در ولایت پنجشیر به دنیا آمده و فوق لیسانس خود را در رشته مدیریت و رهبری از انگلستان گرفته است. آقای فیروز معاونت وزارت صحت را در کارنامه کاری خود دارد و مدتی نیز به عنوان مشاور بانک جهانی در وزارت صحبت عراق کار کرده است.

نصیر درانی، نامزد وزارت انکشاف دهات

نصیر درانی متولد ولایت لوگر است و ۶۲ سال سن دارد. او از قوم پشتون است. آقای درانی در رشته توسعه شهری فوق لیسانس دارد و در حال حاضر معاون وزارت معادن افغانستان است.

عباس بصیر، نامزد وزارت فوائد عامه

عباس بصیر ۴۶ ساله است و در ولایت غزنی به دنیا آمده است. آقای بصیر از قوم هزاره است. دکترای خود را رشته محیط زیست گرفته و پیش از این رئیس دفتر معاون رئیس جمهور و استاد دانشگاه بوده است.

فیض الله کاکر، نامزد وزارت مبارزه با مواد مخدر

فیض الله کاکر متولد فاریاب است و ۶۰ سال سن دارد. او پزشکی خوانده و در گذشته به عنوان مشاور رئیس جمهور و معاون وزارت صحت عامه کار کرده است.

سید حسین عالمی بلخی، نامزد وزارت امور مهاجران

عالمی بلخی از قوم سادات و متولد بلخ است. او ۵۸ سال سن دارد. آقای بلخی در رشته علوم اسلامی در حوزه‌های علمیه مشهد و قم درس خوانده و مدرک معادل دکترا دارد و پیش از این عضو مجلس نمایندگان بوده است.آقای عالمی در حکومت مجاهدین به رهبری برهان الدین ربانی، پست وزارت تجارت را در دست داشت.

داود شاه صبا، نامزد وزارت معادن

داود شاه صبا ۵۱ ساله و متولد هرات است. او از قوم پشتون است. آقای صبا در رشته زمین شناسی دکترا دارد و در سال‎های گذشته به عنوان والی هرات و مشاور رئیس جمهور کار کرده است.

قمر الدین شینواری، نامزد وزارت سرحدات

قمر الدین شینواری در ننگرهار به دنیا آمده، ۵۲ ساله و از قوم پشتون است. او در رشته شرعیات فوق لیسانس دارد.

خاطره افغان، نامزد وزارت تحصیلات عالی

اطلاعاتی در مورد تحصیلات و سوابق کاری خانم افغان در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

خلیل صدیق، نامزد ریاست بانک مرکزی

خلیل صدیق، ۶۵ ساله، متولد ولایت لوگر و از قوم پشتون است. او لیسانس اقتصاد دارد و در گذاشته به عنوان رئیس اجرایی بانک بین المللی افغانستان و عضو هیات اداری بانک مرکزی افغانستان کار کرده است.

سه شنبه, 23 جدی 1393 12:20

به دنبال حوادث تروریستی این هفته در فرانسه ، پاپ فرانسیس از سران جهان خواست تا برداشت های افراطی از دین را محکوم کنند.
به گزارش پایگاه خبری مغربی هسپرس ، پاپ فرانسیس روز( دوشنبه ) در دیدار سالانه با دیپلمات های مقیم واتیکان حملات اخیر پاریس پایتخت فرانسه را محکوم کرد و از سران مسلمان در سراسر جهان خواست که برداشت های افراطی از دین را محکوم کنند. پاپ گفت : خشونت همیشه در اثر از بین رفتن چهره دین و سوء استفاده از آن برای توجیه سلطه بر دیگران به وجود آمده است. پاپ 78 ساله آرژانتینی تبار در سخنرانی سالانه خود با عنوان " وضعیت جهان " ابراز داشت: حملات خونین پاریس ثابت کرد که مردود دانستن اعتقادات دیگران ممکن است منجر به فروپاشی جامعه و گسترش قتل و خشونت شود. پاپ افزود: من امیدوارم که سران دینی، سیاسی و فرهنگی جهان به ویژه رؤسای جوامع مسلمان هر گونه برداشت های افراطی از دین را محکوم کنند زیرا چنین برداشت هایی ممکن است باعث پیدایش خشونت شود. سه روز خشونت در پاریس که چهارشنبه هفته گذشته با حمله به ساختمان مجله موهن شارلی ابدو آغاز شد، هفده کشته برجا گذاشت.

سه شنبه, 23 جدی 1393 12:07

معاون اول ریاست جمهوری به دادستانی کل هدایت داد تا پرونده های قتل 43 خبرنگاری که در طول ده سال گذشته کشته شده اند را بازگشایی و پیگیری نماید. به نقل از باختر، عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری به دادستانی وظیفه سپرد تا همچنان کمیسیونی بدین منظور تشکیل گردیده است که پس از بررسی های دقیق، نتیجه را به معاونت اول ریاست جمهوری گزارش دهند. آقای دوستم گفته است: من در روز جهانی پایان دادن به معافیت مجرمان در برابر خبرنگاران، پیگیری این پرونده ها را به خبرنگاران وعده داده ام.

مسابقه دوش بانوان درشهرمزارشریف  

بازدید ها

1696299
امروزامروز836
دیروزدیروز915
این هفتهاین هفته2541
این ماهاین ماه5776
تمام بازدید هاتمام بازدید ها1696299
افراد آنلاین 18

پیش بینی وضعیت آب و هوا

آفتابی

33°درجه

مزارشریف

آفتابی
سه شنبه
آفتابی
۲۸°درجه | ۳۹°درجه
چهارشنبه
آفتابی
۲۹°درجه | ۴۱°درجه
پنج شنبه
آفتابی
۲۸°درجه | ۴۱°درجه