امروز: یکشنبه 06 ثور 1394 برابر با 25 آوریل 2015

سایت ها دیگر

یادگار افغان

یادگار افغان

شنبه, 20 جدی 1393 17:27

افراد مسلح ناشناس، هشت کارمند شرکت مین روبی هلوترست را با چهار لاری و دو موتر متعلق به آنان از ولایت لوگر ربودند. این افراد روز گذشته از ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده اند. نیروهای امنیتی در تلاش هستند تا محل نگهداری افراد ربوده شده شرکت مین روبی هلوترست را پیدا و آنان را آزاد کنند؛ اما تاکنون از سرنوشت این افراد گزارشی در دست نیست؛ تاکنون هیچ گروه و فردی مسوولیت این آدم ربایی را بر عهده نگرفته است.

شنبه, 20 جدی 1393 17:20

گزارش تازه اداره بازرسی امریکا در امور بازسازی افغانستان نشان می‌دهد وزارت دفاع امریکا 57 میلیون دالر برای ساخت یک مرکز نظامی در افغانستان هزینه کرده اما این مرکز با کمبودهای ابتدایی نظیر فقدان برق مواجه است. بر اساس تازه‌ترین گزارش اداره بازرسی امریکا در امور بازسازی افغانستان(سیگار)، وزارت دفاع امریکا برای ساخت یک مرکز نظامی برای کماندوهای افغان در کابل 57 میلیون دالر هزینه کرده اما به دلیل سوء مدیریت بخش زیادی از آن هدر رفته، طوری که به رغم هزینه هنگفت صرف شده این مرکز با مشکلات ابتدایی مانند فقدان برق مواجه است. در این گزارش آمده است: جنراتورهایی که برای تأمین برق این مرکز خریداری شده کهنه و غیر قابل استفاده است به گونه‌ای که توان تأمین بیش از 25 درصد برق مورد نیاز این مرکز را ندارد. در این گزارش تصریح شده است: مواد سوختی این جنراتورها که ارزش حدود یک میلیون دالر دارد کم‌کیفیت و حتی غیر قابل استفاده می‌باشد. در ادامه این گزارش همچنین آمده است: در این مرکز محل غذاخوری با ظرفیت 280 نفر ساخته شده اما اکنون بیش از هزار و 600 تن از آن استفاده می‌کنند زیرا در ساخت سالن بزرگتری که برای این مرکز در نظر گرفته شده بود اهمال شده است. این نخستین باری نیست که سیگار مدعی دستیابی به اطلاعاتی است که گویای هدر رفت کمک‌های امریکا در افغانستان است؛ بلکه پیش از این نیز بارها این اداره از نحوه به مصرف رسیدن کمک‌های امریکا در افغانستان انتقاد کرده و از حیف‌ومیل میلیون‌ها دالر از کمک‌های آن کشور در افغانستان خبر داده است.

شنبه, 20 جدی 1393 17:18

ریاست مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله طی 24 ساعت گذشته 15 تن را به ظن دست داشتن به قتل، دزدی، مجروحیت و فروش سیم کارت غیر قانونی از نقاط مختلف کشور بازداشت کرده است. در نتیجه تلاش های پیگیر و شبانه روزی منسوبان ریاست مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله، 15 تن به ظن جرایم مختلف از نقاط مختلف کشور بازداشت شده اند. صفی الله به ظن قتل، از نواحی حوزه هفدهم شهر کابل، خدا بخش به ظن قتل از مرکز ولایت غزنی، فریدون به ظن دزدی پول از بانک تجارتی افغانستان، از نواحی پنجم شهر کابل، شیر آغا به ظن کیسه بری مبلغ 12 هزار افغانی پول نقد و دزدی کریدت کارت های موبایل به قیمت 2500 افغانی از نواحی حوزه چهارم شهر کابل، حامد و اکرام به ظن دزدی کپ های موتر از نواحی حوزه چهارم شهرکابل، رامین مشهور به حاجی به مظنونیت دزد 13 حلقه تایر موتر از ساحه تنگی تره خیل شهر کابل، نذیر، خان شرین، محمد علی و دین محمد به مظنونیت فروش غیر قانونی 147 عدد سیم کارت از نقاط مختلف حوزه اول شهر کابل، قاری نعمت الله و رییس خان به مظنونیت دزدی 342 خریطه سمنت از ولسوالی بگرامی شهر کابل، شفیق الله به مظنونیت مجروحیت دو تن از ناحیه نهم شهر کابل و امین الله به ظن دزدی یک عراد موترسایکل از ناحیه نهم شهر کابل بازداشت گردیده اند. این افراد که تحت تعقیب منسوبان ریاست مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله قرار داشتند، پس از بازداشت به پنجه قانون سپرده شده اند. نیروهای پولیس مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله، هر گونه جرایم جنایی و جرایم سازمان یافته را به صورت دقیق تحت پیگرد قرار می دهند و متعهد هستند تا نگرانی های شهروندان کشور را مبنی بر این گونه جرایم از بین ببرند، تا هموطنان عزیز کشور بتوانند مصونیت احساس نموده اند و به گونه ی عادی و در فضای امن به کار و بار زنده گی خود ادامه دهند.

شنبه, 20 جدی 1393 17:15

پایگاه انترنتی یورو آسیا نت در گزارشی به قلم جاشوآ کوسرا تحت عنوان تاجیکستان برای رویارویی با تحرکات احتمالی طالبان پایگاه نظامی جدیدی در مرز با افغانستان دایر می کند اعلام کرد: نیروهای مسلح تاجیکستان در واکنش به هجوم شورشیان به مناطق مرزی با این کشور، پایگاه نظامی جدیدی به نام پایگاه خمیون در منطقه کولیاب بر پا می کنند. وزارت دفاع تاجیکستان اعلام کرد: تانک ها، موترهای زرهی و تسلیحات نظامی در این پایگاه مستقر خواهد شد. این وزارتخانه افزود با وجودی که تهدید جدی از جانب شورشیان در مناطق نزدیک با مرز تاجیکستان وجود ندارد، دوشنبه ترجیح می دهد تدابیر پیشگیرانه ای اتخاذ کند. منبعی در کمیته امنیت ملی تاجیکستان که خواست نامش فاش نشود در مصاحبه با خبرگزاری ایتارتاس گفت این گروهها که تحت کنترول کابل نیستند در مرز با تاجیکستان جمع شده اند. این منبع افزود: ما به دقت اوضاع را در مناطق مرزی به ویژه در مناطق بدخشان و پیانژ زیر نظر داریم زیرا گزارش شده است که افراد مسلح از گروههای مختلف افراط گرا از جمله طالبان و جنبش اسلامی ازبکستان در این مناطق جمع شده اند.

شنبه, 20 جدی 1393 17:13

در عملیات های مشترک تصفیه یی نیروهای امنیتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته ،۱۲ شورشی طالب کشته شدند. این عملیات ها که در مربوطات ولایت های ننگرهار، پروان،بدخشان،خوست،پکتیا، پکتیکا،هرات و غزنی به همکاری نیروهای اردوی ملی و امنیت ملی راه اندازی گردیده بود ، یک شورشی زخمی و ۵ شورشی دیگر ازسوی نیروهای امنیتی کشور بازداشت شدند. بر اساس خبرنامه وزارت داخله، این عملیات ها به هدف پاکسازی بعضی از مناطق کشور از وجود هراس افگنان طالب و تامین امنیت بهتر در مربوطات این ولایت ها راه اندازی شده بود. در این عملیات ها مقداری جنگ افزار نیز بدست نیروهای امنیتی کشور افتاده است. هم چنان نیروهای پولیس ملی ، ۱۸ حلقه ماین را از مربوطات ولایت های سرپل، خوست ،فراه و هلمند کشف و خنثی نمودند. این ماین ها به تازه گی از سوی شورشیان به منظور اعمال تخریبی وتروریستی جاسازی شده بود.

شنبه, 20 جدی 1393 17:03

بررسی راه‌های مسالمت آمیز برای حل بحران اوکراین، با توجه به امکان برگزاری نشست سران 4 جانبه در آستانه، موضوع مذاکرات روسای جمهوری روسیه و قزاقستان و صدر اعظم آلمان خواهد بود. به نقل از نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و نورسلطان نظربایف، رئیس‌جمهور قزاقستان ادامه همکاری‌های بین المللی برای حل و فصل بحران اوکراین را بررسی کردند. دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز جمعه با اعلام این مطلب یادآور شد: مذاکرات تلفونی بین روسای جمهوری فدراسیون روسیه و قزاقستان صورت گرفت که طرفین در جریان آن مسائل مربوط به ادامه همکاری‌های بین المللی برای حل و فصل اوضاع بحرانی کنونی در اوکراین مورد بحث و بررسی قرار دادند. پیش از این نیز دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری قزاقستان اعلام کرد که نظربایف روز جمعه در برلین با انگلا مرکل صدر اعظم آلمان دیدار کرده و با وی طیف وسیعی از مسائل بین المللی، از جمله اوضاع اوکراین، را بررسی کرد.
بر اساس این بیانیه، در جریان این مذاکرات، مسائل مربوط به تقویت روابط اقتصادی دو جانبه و همچنین اقدامات لازم برای حل و فصل اوضاع در شرق اوکراین با توجه به امکان دیدار قریب الوقوع رهبران کشورهای اوکراین، روسیه، آلمان و فرانسه در آستانه پایتخت قزاقستان مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

شنبه, 20 جدی 1393 16:59

یک گروه ۹ نفری مخالفان مسلح دولت به سرکرده گی قوماندان نصیر احمد، دیروز در ولایت بدخشان ، دست از مخالفت کشیده و به قوماندانی امنیه این ولایت تسلیم شدند. گروه متذکره؛ سه میل کلاشینکوف ، دومیل پیکا و مقداری مهمات را نیز به نیروهای پولیس ولایت بدخشان تسلیم کردند. بابه جان قوماندان امنیه بدخشان در پیوند به پیوستن این گروه مخالفین به دولت گفت:که پیوستن این گروه تاثیر خوبی بالای وضعیت امنیتی گذشته ودر عین حال ثابت می سازد که موضع نیروهای پولیس در امر مبارزه با مخالفین مسلح دولت، برحق بوده است. افراد یادشده، در نتیجه تلاشهای منسوبان پولیس ملی ولایت بدخشان از مربوطات ولسوالی تشکان به پرو سه صلح پیوسته اند. قوماندان نصیر احمد سرگروه این افراد گفت : وقتی که فامیدم که خواسته های کشور های منطقه در مورد تخریب و حریق کردن مکاتب و دیگر اماکن عام المنفعه از طریق ما اجراء میشد، تصمیم گرفتم تا به نیروهای پولیس ولایت بدخشان تسلیم شوم. وی هم چنان گفت: آرزوی ما ازسایر برادارن که در مخالفت با دولت قرار دارند این است، تا همانند این جوانان دست از جنگ و برادر کشی کشیده و دعوت دولت را قبول نمایند ، دولت آنچه را که در اختیار دارد در مقابل این جوانان دریغ نمیورزد.

شنبه, 20 جدی 1393 16:52

نماینده ویژه رهبر کوریای ‌شمالی به مسکو سفر کرد تا درباره خرید جنگنده‌های پیشرفته از روسیه با مقامات این کشور مذاکره کند. یکی از مقام‌های ارشد کوریای ‌جنوبی در گفت‌وگو با روزنامه جونگ آنگ ایلبو گفت که مقام‌های پیونگ یانگ از روسیه درخواست خرید جنگنده سوخوی SU-35 را کرده‌اند. این درخواست ابتدا ماه نومبر زمانی که چوئه ریونگ هائه، فرد شماره 2 کوریای ‌شمالی به عنوان نماینده ویژه کیم جونگ اون، رهبر کوریای ‌شمالی به مسکو رفت، مطرح شد. در جریان این سفر، چوئه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرد و نامه رهبر کشورش را تقدیم وی کرد.

شنبه, 20 جدی 1393 16:35

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده که در راستای برنامه صرفه‌جویی در سال مالی پیش رو، بودجه‌اش را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. این صرفه‌جویی شامل نیروهای ارتش امریکا در خارج از خاک این کشور هم می‌شود. وزارت دفاع امریکا قصد دارد هزینه‌ نیروهای نظامی این کشور در سال آینده مالی را به یک پنجم کاهش دهد. این رقم پس از این کاهش به ۵۱ میلیارد دالر (۴۳ میلیارد یورو) خواهد رسید. خبرگزاری بلومبرگ این خبر را به نقل از یک مقام دولتی که نامش را فاش نکرده منتشر کرده است.
۵۱ میلیارد دالر پایین‌ترین بودجه‌ای است که وزارت دفاع امریکا از زمان حملات ۱۱ سپتمبر در سال ۲۰۰۱ داشته است. بالاترین رقم بودجه پنتاگون برای نیروهای نظامی خارج از خاک امریکا مربوط به سال ۲۰۰۸ و زمان ریاست جمهوری جورج بوش بود. در آن زمان ۱۶۵ هزار سرباز امریکایی در خاک عراق حضور داشتند.

شنبه, 20 جدی 1393 16:31

رهبران افغانستان با سران احزاب سیاسی پاکستان که در حال دیدار از کابل هستند، از جمله محمود خان اچکزی، آفتاب احمد خان شیر پاو و سناتور افراسیاب ختک دیدار کردند. به نقل از خبرنامه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، این دیدار بعد از ظهر دیروز جمعه ۹ جنوری در ارگ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد که موضوعات تقویت روابط دوجانبه، بهبود وضعیت امنیتی، رفع مشکلات مهاجران افغان در پاکستان و تلاش مشترک برای مبارزه با تروریزم محور اساسی این گفتگو‌ها را تشکیل می‌داد.

سران احزاب سیاسی پاکستان به رهبران افغانستان گفتند، افغانستان و پاکستان با مشکلات مشترک مواجه هستند و برای حل این مشکلات نیاز به تلاش مشترک می‌باشد.

این هیئت پاکستانی گفته‌است: «مردم به این باور رسیده‌اند که تروریست خوب و بد وجود ندارد و این پدیده نه تنها خطر برای دو کشور بلکه برای منطقه و جهان است.»

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان گفت، حل مشکلات یاد شده زمان‌گیر بوده و موانع زیادی در این راستا وجود خواهد داشت، اما بخاطر حل آن حکومت جدید افغانستان مصمم است.

غنی افزود: «به مشوره و اقدامات مشترک ادامه خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد که تماس‌های بیشتر میان مردم دو کشور در تمام سطوح برقرار و تقویت گردد.»

بعد از رایزنی‌های زیاد، سرانجام رهبران افغانستان با سران احزاب سیاسی پاکستان توافق کردند که در دو سوی خط دیورند عملیات مشترک علیه شبکه‌های تروریستی راه‌اندازی گردد.

مسابقه دوش بانوان درشهرمزارشریف  

بازدید ها

1601913
امروزامروز81
دیروزدیروز1393
این هفتهاین هفته1221
این ماهاین ماه50579
تمام بازدید هاتمام بازدید ها1601913
افراد آنلاین 13

پیش بینی وضعیت آب و هوا

SP_WEATHER_BLOWING_DUST_WINDY

19°درجه

مزارشریف

SP_WEATHER_BLOWING_DUST_WINDY
یکشنبه
SP_WEATHER_PM_SHOWERS_WIND
۱۱°درجه | ۱۸°درجه
دوشنبه
آفتابی
۱۱°درجه | ۲۳°درجه
سه شنبه
آفتابی
۱۴°درجه | ۲۷°درجه