سایت ها دیگر

یادگار افغان

یادگار افغان

سه شنبه, 03 دلو 1396 17:13

گزارش‌ها از مذاکره میان حزب جمعیت و تیم اشرف غنی احمدزی حکایت از بیچارگی تیم رییس جمهوری دارد.

در آخرین جلسه‌ بین دو طرف، جانب رییس جمهوری از تیم جمعیت خواسته است که ولو به مدت یک هفته، برای انجنیر داوود اجازه داده شود تا به کُرسی ولایت بلخ تکیه زند و پس از آن، جمعیت هرچه خواست، عملی خواهد شد.

منابع حاضر در آخرین جلسه گفته‌اند که حنیف اتمر و سلام رحیمی دیگر از تهدیدِ توصل به زور و حمایت خارجی‌ها حرفی به زبان نیاورده و تلاش دارند تا از راه برانگیختن عواطف و احساسات، خواسته‌های غنی را بقبولانند.

منبع می‌گوید که سلام رحیمی، در حالی که نشانه‌های خستگی و ملالت از چهره‌اش آشکار بود، با فروتنی و لحن خواهشانه گفت: “ما و شما آینده داریم، در سیاست هیچ وقتی دوستی‌ها و رقابت‌ها دایمی نیست. رییس صاحب جمهور  یک ریش سفید این مُلک است و اگر انجنیر داوود – ولو برای یک هفته – مجال ولایت نیابد، ریش سفید مُلک بی‌عزت می‌شود.”

تغییر لحنِ تیم غنی و حتا تمایل داکتر عبدلله برای وانمایش ایستادن کنار استاد عطا پس از آن اتفاق می‌افتد که ارگ از پشتیبانی خارجی‌ها نومید شد.

پس از اینکه وزنه به طور آشکار به نفع استاد عطا تغییر کرد، حالا حتا دکتر عبدلله تلاش دارد به گونه‌ی نشان دهد که کنار جمعیت و استاد عطا ایستاده است.

دکتر عبدلله در حضور برخی  از نمایندگان مجلس گفته است: “برای شان گفتم که اگر از گزینه نظامی استفاده کنید، نه تنها مخالفت خواهم کرد، بلکه در برابرتان با قاطعیت ایستاده خواهم شد.”

در عین زمان، ارگ سخت تلاش دارد تا اجرا کردن شق میان تاجیکان و دیگر اقوام، ایستادگی استاد عطا را قومی و منحصر به تاجیکان نمایان کند که تاحال هیچ نتیجه‌ی نداده است.

سه شنبه, 03 دلو 1396 17:11

اولین کشوری که از افزایش بحران امنیتی در افغانستان سود می‌برد، امریکاست؛ زیرا افزایش بحران در این کشور باعث می‌شود که افزایش نیروهای امریکا در افغانستان توسط دونالد ترامپ و هدر دادن میلیاردها دالر هزینه را که برخلاف وعده‌های انتخاباتی خود که از باراک اوباما انتقاد شدیدی مبنی بر نگه داشتن نیروهای امنیتی امریکا در افغانستان کرده بود، قابل توضیح می‌کند.
اکنون امریکا دلایل قوی تری در اختیار دارد که هم نیرو در افغانستان افزایش دهد و هم مأموریت نظامیان امریکایی را که اوباما در سطح مستشاری محدود کرده بود، گسترش دهد و آن‌ها را به‌طور مستقیم وارد جنگ سازد.
در مقابل دورنمای صلح برای مردم مظلوم افغانستان با حملات انتحاری داعش تاریک‌تر از گذشته خواهد شد. انفجارهای انتحاری در کابل نگرانی‌های جدی از ضعف‌ها و خلأهای امنیتی به وجود آورده‌است.
در انفجارهای اخیر که نیروهای دولتی با کسبه‌ای که مظنون به فروش مواد مخدر و مشروبات الکی بودند درگیر شدند؛ یک بار دیگر ابعاد خطرناک نفوذ حملات انتحاری‌ها را در کابل مورد تأکید قرار داد.
عنصر انتحاری که بدون مانع خاصی خود را به محل رسانده بود و توانست خود را در کنار نیروهای ضد شورش منفجر کند و باعث کشتار گروهی از نظامیان شود، به درستی نشان داد که خلأهای امنیتی جدی در افغانستان وجود دارد.
از طرفی دیگر، داعش مسئولیت این انفجار همچون انفجارهای قبلی در کابل را برعهده گرفت. اکنون این پرسش مطرح است که داعش چگونه توانسته‌است بعد از شکست در عراق و سوریه خود را به افغانستان برساند. واقعیت آن است که ادعاهای ضد و نقیض وجود دارد که به راحتی و با ضریب اطمینان قابل قبولی نمی‌توان دربارهٔ آن‌ها قضاوت و عاملان اصلی را ردیابی کرد. اما نفوذ و فعال شدن داعش در افغانستان با هدف تداوم جنگ و بحران امنیتی در این کشور در ارتباط است و از همین زاویه لازم است به دنبال حامیان و انتقال دهندگان داعش به افغانستان بود و به پیامدهای امنیتی آن توجه ویژه‌ای کرد.
از طرفی دیگر، عملیات انتحاری داعش اختلافات داخلی را در کابل دامن می‌زند و این با وجود آن است که دولت وحدت ملی بیش از هر زمان دیگری نیازمند حفظ وحدت ملی است. حتی اگر به هردلیلی بخشی از طالبان تمایل به مذاکره و پذیرش راه حل سیاسی شراکت در قدرت را بپذیرند، بخش‌های دیگر آن از این ظرفیت برخوردار هستند که از طالبان میانه روتر جدا و به داعش بپیوندند؛ بنابراین داعش پرچم جدیدی است که مخالفان صلح در افغانستان در حال برافراشتن آن هستند و گمان می‌رود پروژه خطرناک تری باشد که تنها به ناامن سازی در افغانستان بسنده نخواهد کرد و بساط خلافت خراسان را در کل منطقه از آسیای مرکزی، قفقاز جنوبی، ایالت سین کیانگ چین گرفته تا افغانستان، پاکستان، ایران، هندوستان و بنگلادش و مسلمانان شرق آسیا گسترش دهد.
در چنین نگاهی می‌توان گفت، داعش از این ظرفیت برخوردار است که همچون ابزاری راهبردی وسیله تصفیه حساب دستگاه‌های امنیتی منطقه‌ای و بین‌المللی قرار بگیرد و اینکه هرکدام از طرف‌ها، دیگری را مسئول حضور داعش در افغانستان اعلام می‌کند بی ارتباط با افزایش رقابت قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قابل فهم نمی‌شود. اینکه داعش خود آگاه به این موضوع باشد یا نباشد حایز اهمیت نیست، از قضا اگر آگاه نباشد بهتر است و خطر یاغی گری را در مقاطعی خاص کاهش می‌دهد.
جدا از همه واقعیت‌های پنهان از حضور داعش در افغانستان می‌توان گفت داعش پروژه جدید ادامه جنگ و بحران در افغانستان و منطقه است و طالبان بتدریج موضوعیت خود را ازدست خواهند داد و داعش دیر یا زود جانشین طالبان می‌شود و به احتمال زیاد در همان حال که جنگ را در افغانستان ادامه خواهد داد بتدریج سطح ناامنی‌ها را از افغانستان به مناطق همجوار گسترش خواهد داد.

نویسنده / احمد سعیدی

سه شنبه, 03 دلو 1396 16:23

️ ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان از جزئیات حمله مهاجمان این گروه به هتل اینترکانتیننتال کابل پرده برداشته است. وی گفته است که افراد این گروه با همکاری برخی از کارمندان این هوتل به آنجا وارد شده است.

ذبیح الله مجاهد،سخنگوی طالبان در گفتگو با دری نیوز جزئیات جالبی از حمله این گروه بر هوتل انترکانتیننتال را اعلام کرد.
️ وی اظهار داشت: افراد ما با همکاری با برخی از عناصر داخل هوتل به داخل آنجا رفته و تجهیزات خود را قبلا جابجا ساخته بودند؛ پس از جابجایی تسلیحات و تجهیزات لازم برای حمله، قبل از شروع عملیات خود را به منطقه رساندند و حملات را آغاز کردند.
️ وی افزود: این اقدام با یک برنامه بسیار پیچیده صورت گرفت که از ارائه جزئیات بیشتر آن به دلیل محرمانه بودن خودداری می کنیم.
️ سخنگوی طالبان درباره حضور سفیر آمریکا در این هوتل و خارج شدن وی قبل از شروع حمله بیان داشت: در شب حمله، جلسه مشترکی میان سفیر آمریکا در کابل و مسئولین شرکت امنیتی «بلک واتر» و همچنین مسئولین دولت کابل برگزار شده بود و هدف گروه طالبان نیز هدف قرار دادن این نشست بود.
️ مجاهد تصریح کرد: ما از قبل اطلاع داشتیم که سفیر آمریکا در این نشست حضور دارد و هدف عمده و اصلی ما نیز سفیر آمریکا بود اما اینکه وی قبل از شروع حمله از هوتل خارج شده است احتمالا به دلیل گزارشات امنیتی بوده که ایالات متحده را از احتمال وقوع چنین حمله ای با خبر ساخته است.
وی تاکید کرد: اطلاعات آمریکایی ها در منطقه بسیار قوی است و چند روز پیش هم اعلام کرده بودند که یکی از هوتل های کابل هدف حمله قرار خواهد گرفت.
️ وی در ادامه افزود: جابجایی نیروهای ما توسط برخی همکاران و خارج شدن سفیر آمریکا قبل از شروع حمله به این معنا نیست که ما با آمریکایی ها در تماس هستیم؛ اصلا اینطور نیست! اینها یا از روی آگاهی قبلی یا از اینکه کارشان تمام شده بوده است از هوتل خارج شده بودند وگرنه هدف اصلی حمله بر کانتیننتال، سفیر آمریکا و مامورانش بود.
️ سخنگوی طالبان اضافه کرد: جلسه مشترکی بین بلک واتر و سفیر آمریکا و بعضی از مسئولین ادارهٔ کابل در هوتل دایر بود،که در مورد بعضی مسائل صحبت می کردند.️وی در پایان این گفتگو اظهار داشت: بعد از اینکه سفیر آمریکا از منطقه خارج شد،اعضای بلک واتر هنوز در محل رویداد بود و متحمل تلفات سنگینی نیز گردیدند.

سه شنبه, 03 دلو 1396 15:57

اردوی انگلیس شماری از نیروهای ویژه خود را برای آموزش نیروهای امنیتی افغان و مبارزه با دهشت افگنان به این کشور اعزام می کند.

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» با نشر این خبر نوشت: نیروهای ویژه انگلیسی از میان بسیاری از نیروهای دیگر گزینش شدند و پیش از این نیز تجربه حضور در جنگ را داشته‌اند.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس نیز پیش از این، اعزام ۸۶ نظامی انگلیسی را به افغانستان تایید کرده بود.

در حالی که پیش از این امریکا و انگلیس بر سر تجارت مواد مخدر در افغانستان دچار اختلاف شده بودند، اما نیروهای ویژه انگلیسی ظاهرأ به درخواست امریکا بار دیگر به افغانستان اعزام شدند.

اکنون مجموع نظامیان انگلیسی در افغانستان به ۶۰۰ نفر می‌رسند، اما وزارت دفاع امریکا خواستار مشارکت بیشتر انگلیس در ماموریت نظامی افغانستان شده است.

سه شنبه, 03 دلو 1396 15:54

 با سفر هیئت شورای امنیت سازمان ملل متحد به افغانستان و بررسی از وضعیت افغانستان و نیز مذاکرات با رهبران حکومت وحدت ملی٬ پس از برگشت٬ این سازمان نشست ویژه ای را با حضور ۳۰ کشور اعم از وزیر خارجه روسیه و معاون وزیر خارجه امریکا پیرامون افغانستان برگزار کرد.

هدف از این نشست قرار دادن افغانستان در محراق توجه جهان بود تا کشورها همچنان از حکومت افغانستان حمایت کنند٬ گرچند که قطعنامه ای آن تصویب نشد. نبود برنامه عملی و مشخص نشدن مبلغ پول از نکته های این نشست محسوب می شود٬ اما دستاورد های را نیز در پی داشت.

اول؛ این نشست توانست توجه کشورها را در محور افغانستان و کشورهای آسیای میانه جلب کند و این خود می تواند تأثیری مثبتی را برای رونما کردن صلح و ثبات در این کشور داشته باشد.

دوم؛ در این نشست برنامه های برای حمایت طولانی از افغانستان مطرح شد تا جهان برای آوردن صلح و ثبات در افغانستان تلاش کند٬ زیرا تضعیف حکومت افغانستان سبب بی ثباتی کشورهای آسیای میانه خواهد شد که حتی می تواند تأثیرات مخربی را روی کشورهای همسایه همانند چین و روسیه نیز داشته باشد.

حل مشکلات جنگ افغانستان نیاز مند توجه به مورد زیر است:

اجماع منطقوی عنصر مهم تلقی می‌شود؛ اکنون نشانه های وجود دارد که کشور های آسیای میانه ، روسیه، ایران و چین موضع خود را در قبال صلح به دولت افغانستان نزدیک میکند که این یک گام مثبت برای برقراری صلح در این کشور محسوب می شود.

در کنار فشار نظامی بیشتر بر طالبان٬ مطرح کردن طرح صلح جامع و ملی که تمام رهبران ملی شخصیت ها سیاسی و ملی از آن حمایت کند و این پروسه از آدرس واحد و با اعتبار رهبری شود.

حمایت امریکا و پاکستان می تواند تسهیلاتی را در برقراری صلح در افغانستان به میان آورد در حالیکه ممکن اکنون این حمایت پاکستان جنبه عملی نداشته باشد. در نهایت اگر اجماع منطقوی شکل بگیرد، پاکستان بخاطر منافع خود از این روند حمایت خواهد کرد.

تجارب صلح ایرلند، تاجکستان، بوسنی و سایر کشورها نشان می‌دهد که برای تحقق صلح همکاری ملی ، منطقوی و جهانی مفید است .

نویسنده / ناصر موسوی

دوشنبه, 02 دلو 1396 10:41

بن‌بست‌های سیاسی امنیتی افغانستان و رسیدگی به مشکلات بیش از هر وقت دیگر مستلزم مداخله سازمان‌های بین‌المللی و ازجمله سازمان ملل متحد، به‌خصوص شورای امنیت این سازمان است.

دلایل متعدد و روشنی برای نقش‌آفرینی، ابتکار عمل، ایجاد یک استراتژی جامع و کارساز برای صلح و ثبات، بازداشتن کشورها از مداخله، مبارزه با بحران، دستگیری جامعه افغانی در عرصه‌های بازسازی و معیشتی توسط سازمان ملل متحد وجود دارد، که می‌توان آن‌ها را چنین خلاصه نمود:

1. وضع امنیتی: امنیت افغانستان بیش از هر‌زمان دیگر در چند سال‌اخیر بدتر گردیده و عوامل جدید، صف‌بندی‌های منطقوی جدید، بی‌اعتمادی میان کشورهای منطقه، جهان و رقابت استراتژیک میان آن‌ها وضع را پیچیده و نامشخص کرده است.

گروه‌های تروریستی توان بیشتر یافته‌اند و عملیات‌های بزرگ، پیچیده و خون‌باری را سازمان می‌دهند. تروریستان شکست‌خوردۀ داعش در خاورمیانه، کانال و مجال ورود به افغانستان یافته و به جستجوی سرزمین و پیگیری اهداف خویش‌اند، مهم‌تر از آن این‌ گروه‌ها از میان اعضای جامعه نابسامان، فقرزده، پریشان و نا‌اُمید افغانستان سربازگیری می‌کنند، که در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت گروه‌های تروریستی برای بقا و فعالیت در افغانستان زمینه و شانس بیشتری پیداکرده‌اند، زیرا از عقبه‌های کمکی نیرومند در سطح کشوری برخوردار می‌باشند.

2. وضعیت اجتماعی-اقتصادی: جامعه افغانستان به‌سرعت در منجلاب نا‌امنی اجتماعی و فقر روبه گسترش سقوط می‌کند. مشکلات اجتماعی ناشی از عدم امنیت‌اجتماعی بیشتر شده است، جرم و جنایت میان گروه‌های اجتماعی افزایش‌یافته، بیکاری، اعتیاد و مهاجرت به خارج زندگی مردم را از لذت، اطمینان و امید به آینده تهی می‌گرداند. طبیعی است که یک جامعه شکست‌خورده در عرصه اقتصادی و امنیت اجتماعی خوراک تروریزم و مداخله کشورها و قدرت‌های مغرض گردیده و خطرات جدی را متوجه امنیت خودش و امنیت جهانی می‌سازد.

3. ناکامی سیاسی دولت افغانستان: بعد از سومین انتخابات ریاست جمهوری در سال 1393 نظام سیاسی افغانستان در بحران اعتماد و همکاری فرورفت. از دل یک انتخابات پردردسر و تقلب به اثر مداخله ایالات‌متحده امریکا حکومتی مصلحتی به نام “حکومت وحدت ملی” بیرون‌شد، که متأسفانه تا هنوز نتوانسته کوچک‌ترین مصداقی بانام خودش پیدا کند، بلکه هرروز چه بر سر موضوعات خورد و چه بزرگ دعواهای جدیدی رخ می‌دهد، درحالی‌که وظایف و مسئولیت‌های این حکومت به‌مثابه یک‌نهاد خدمت گذار به مردم به‌جای خودش باقی‌مانده و به آن عمل نشده است.

ناکامی سیاسی دولت و حکومت افغانستان تبعات ناگواری بر حیات اجتماعی و اقتصادی کشور داشته است، زیرا این حکومت فقط با فساد، عدم هماهنگی و اعتماد، رقابت بر سر چوکی و قدرت، جنگ بر سر غنیمت‌های بادآورده و گریز از مرکز و تمرد از احکام ریاست جمهوری مشخص می‌شود.

محرز است که یک نظام سیاسی درحالی‌که جنگ بر سر توزیع قدرت و امتیاز ربطی به جامعه و منافع مردم نداشته و مسئولیتی را در این خصوص به رسمیت نمی‌شناسد، بلکه به نحوی یک اجتماع فقیر، شکست‌خورده و ناامید را به نفع خود می‌بیند و از آن به نحوی سوءاستفاده می‌کند.

4. کشاکش منطقوی و جهانی بر سر افغانستان: دیده می‌شود که در نظم روبه ظهور و جدید جهانی و منطقوی که قدرت‌های جدید منطقوی و جهانی را به جهان معرفی و مطرح می‌کند، شانس افغانستان برای رهایی از چنگ تبعات ناگوار این رقابت‌ها بیشتر نشده، بلکه این کشور یک‌بار دیگر مبنای کشاکش و رقابت جدید میان قدرت‌های نوظهور قرارگرفته است.

روسیه، چین، ایران، هند و کشورهای آسیای میانه با نوعیت و ماهیت متفاوت رابطه‌ای که با پاکستان دارند و بر مبنای دیدگاه‌های خاص و متضاد استراتژیک متأسفانه افغانستان نتوانسته دیدگاه و زبان مشترک پیدا کند ، که این وضعیت سبب شده هیچ‌گونه همکاری عملی برای ثبات و امنیت افغانستان میان کشورهای منطقه شکل نگیرد و هیچ گامی برای اعتمادسازی برداشته نشود.

آنچه که به‌یقین همه کشور‌های منطقه به‌جز پاکستان به آن اذعان دارند و فضای حاکم عدم ‌اعتماد میان آن‌ها نمی‌گذارد که باورهای مشترکشان منجر به کار مشترک به نفع خودشان و افغانستان گردد، متصور بودن خطر بزرگ از افغانستان به‌مثابه پایگاه و جولانگاه تروریزم بین‌المللی بر منافع این کشورهاست، پس سازمان ملل متحد می‌تواند از همین زاویه برای وارد شدن به قضیه افغانستان و ایفای نقش اساسی خود استفاده شایان نماید، چون فقط ملل متحد توان هماهنگی و اجماع نظر منطقوی و جهانی در رابطه به افغانستان را داشته و می‌تواند میکانیزم‌های اجرایی صلح و ثبات در این کشور را تضمین و پیگیری کند.
ضرورت ایفای نقش بیشتر
همان‌گونه که سازمان ملل پس از یازدهم سپتامبر به‌صورت جدی وارد قضایای افغانستان گردید و نقش مهمی بازی کرد، (که می‌توان از برگزاری کنفرانس بن اول که منجر به تشکیل حکومت بعد از طالبان گردید) به‌عنوان کلیدی‌ترین نقش این سازمان یاد نمود. پس از کنفرانس بن نیز بر بنیاد توافقنامه این کنفرانس سازمان ملل وظایف مشخصی را عهده‌دار گردید، که ازجمله می‌توان گفت ایجاد هماهنگی میان دولت جدید افغانستان و جامعه جهانی یکی از وظایف مهم این سازمان به شمار می‌رود.

خوشبختانه این سازمان توانست با ایجاد دفتر مأموریت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) که به‌عنوان مأموریت و نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد برای افغانستان نیز خوانده می‌شود، نقش بهتر هماهنگی و برخی فعالیت‌های دیگر به نفع افغانستان را موفقانه انجام دهد.

با توجه به فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان ملل در یک‌ونیم دهه اخیر به‌وضوح مشاهده می‌شود که فعالیت‌های این سازمان سیر نزولی را پیموده و نقش آن به حداقل و تا حد سمبولیک رسیده است.

به حاشیه رفتن تدریجی بزرگترین سازمان بین‌المللی در قضایای افغانستان که به‌هیچ‌وجه به نفع افغانستان، به نفع منطقه و جهان و به نفع خود این سازمان نیست، یک‌بار دیگر ضرورت فعال شدن و بیشتر شدن نقش کلیدی این سازمان را مطرح کرده است.

وضع در افغانستان درحالی رو به خرابی رفته و دست‌آوردهای لرزان یک‌ونیم دهه اخیر به خطر مواجه گردیده که سازمان ملل هنوز دارای ظرفیت و اعتبار مهم جهانی در تأمین صلح و ثبات، امنیت جهانی و قدرت اعمال فشار بر حامیان گروه‌های تروریستی دارد.

در غیاب نقش سازنده ملل متحد برخی کشورهای منطقه و فرا منطقه به شکل مستقلانه، ناهماهنگ و جدا از هم و یا در چوکات نشست‌های چند‌جانبه بی‌حاصل در فضای مملو از تنش و عدم اعتماد نسبت به یکدیگر فعالیت‌هایی را در راستای کمک به صلح و ثبات در افغانستان راه‌اندازی کرده‌اند که نتایج مطلوبی به بار نیاورده است.

اکنون زمان آن فرارسیده که سازمان ملل متحد نقش سرنوشت‌سازی بازی کند، نقشی که بتواند با شناخت جدید از وضعیت منطقه، افغانستان و ابعاد بحران افغانستان به نیازهای امنیتی و ثبات این کشور پاسخ قاطع، جامع و دوام‌دار بدهد.

این سازمان بانفوذ و اعتبار جهانی‌ای که دارد از قدرت الزام‌آور خویش، از قدرت اعمال فشار برکشورهای منطقه، از قدرت جلب کمک‌های مالی برای افغانستان، از قدرت مجازات کردن برخی کشورها که به‌عنوان حامیان تروریزم شناخته‌شده‌اند و از تمام امکانات دست داشته خویش برای نجات افغانستان از وضعیت بحرانی کنونی که روز تا روز خطرناک می‌شود استفاده نماید.

افغانستان و جهان باکمال نا امیدی و در اوج سرخوردگی و استیصال نسبت به فعالیت‌های پراکنده کشورها برای صلح و ثبات افغانستان به سازمان ملل متحد چشم دوخته‌اند تا این سازمان کار معضل افغانستان را یکسره سازد.

سفر نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به افغانستان به هدف بررسی اوضاع افغانستان و به دست‌آورد معلومات از نزدیک و نهایتاً ایجاد یک طرح جامع‌تر، که پیوند‌دهنده امنیت و توسعه در افغانستان باشد در یک موقع خوبی صورت گرفته است. این سفر در حالی است که روسیه و کشورهای آسیای میانه بارها نیات خود را در همکاری با امریکا و ناتو برای صلح و ثبات افغانستان ابراز نموده و چین نیز علاقه‌مند چنین امری به نظر می‌رسد.

امید آن می‌رود که بعد از بررسی وضعیت افغانستان توسط این هیئت و ایجاد یک استراتژی جامع و قابل‌قبول، ملل متحد نقش مستمر، مثمر و اساسی خود را در افغانستان ایفا نموده و از نقش حاشیه‌ای و انفعالی در خصوص قضایای افغانستان پرهیز نماید.

نویسنده / عبدالاحد برین‌مهر

 

دوشنبه, 02 دلو 1396 10:37

نشست ماهوار فعالین مدنی با حضور 28 تن به شمول 11 خانم از مسولان نهادهای کمک کننده به کودکان، فعالان مدنی، نماینده شهرداری مزارشریف، استادان دانشگاه و دانشجویان به بررسی وضعیت کودکان در ولایت بلخ پرداخته شد.
در این نشست و در نتیجه صحبت و گفتگو مطرح و تاکید شد که کودکان در کشور به ویژه ولایت بلخ از مشکلات عدیده ای رنج می برند این گروه که شامل دختران و پسران می شوند، در نتیجه فقر، جنگ، نا امنی، مواد مخدر و … دچار چالش‌های فراوانی مانند کارهای دشوار، اعتیاد، گرفتاری در دام باندهای مافیا، گدایی، محرومیت از آموزش و رفاه، جذب در گروه¬های هراس افگن، تجاوزهای جنسی و… می شوند.

در این میز گرد مریم کریمی مسول بنیاد کودک در ولایت بلخ به ارایه بررسی و پژوهشی در این ولایت طی سه سال گذشته در رابطه به مشکلات کودکان به خصوص کارکردن درجاده¬ها که به همکاری شمار دیگر از نهادها انجام پذیرفته است پرداخت و گفت این بررسیها نشان می دهد که هر سال نسبت به سال پیش شمار کودکان کارگر در جاده ها بیشتر شده و 20 درصد آنان از آموزش بازمانده اند.

خانم روح¬افزا اکبری مسول پرورشگاه ولایت بلخ گفت، در این مرکز هم اکنون نزدیک به 100 کودک فقیر و بی سرپرست نگهداری می شوند و برای آنان زمینه¬های دست¬رسی به آموزش، کار و اشتغال فراهم می شود وی تاکید کرد که در ولایت بلخ حضور کودکان بی سرپرست و اشتغال آنها به کارهای دشوار و چالشهای دیگر به مراتب بیشتر از آن است که بتوان به سادگی آنها را حل نمود.

عبدالقادر مصباح مسول موسسه اجتماعی خط نو که در راستای مبارزه با مواد مخدر کار می کند از آلودگی گروه بزرگی از کودکان به اعتیاد سخن گفت و یاد آور شد حتی در برخی از موارد کودکان زمانی که در شکم مادران¬شان هستند به این مواد آلوده می شوند و تاکید کرد که از کودکان باندهای مافیا نیز جهت انتقال و فروش مواد مخدر در شهر مزارشریف به گونه گسترده استفاده می کنند.

داوود حیدری مسول فرهنگی و اجتماعی شهرداری مزارشریف نیز از وجود هزاران کودک سرگردان برای پیدا کردن نان در جاده¬ها و کوچه¬های مزارشریف اشاره نموده گفت شهرداری مزارشریف با 36 نهاد مدنی در بلخ تفاهم نامه ای را امضا کرده است که این اداره را در بخشهای اجتماعی و فرهنگی به شمول رسیدگی و همکاری با کودکان روی جاده یاری نمایند.
وی هم چنان از راه اندازی خیمه ای برای کمک به کودکان با همکاری یک نهاد اجتماعی در مزارشریف یاد کرد و تاکید نمود شهرداری مزارشریف یک جریب زمین را برای بخش فرهنگی و اجتماعی آن در نظر گرفته است و آنان تلاش دارند تا با پیدا کردن دونر و یا حمایت مالی بازرگانان بلخ ،در این زمین جای¬گاه¬هایی برای اجرای برنامه های سودمند و نیز تفریح کودکان کارگر روی جاده ایجاد نماید.

برخی از نهادهای دیگر نیز کارکرد خویش در زمینه حل مشکلات کودکان را یاد کرده بر تلاش همگانی جهت بیرون رفت از دشواریهای گوناگون کودکان از سوی دولت، نهادهای مدنی، مردم و شهروندان تاکید کردند.

شرکت کنندگان راه بیرون رفت از مشکلات کودکان و جلوگیری از آعشته¬گی آنان به کارهای دشوار را تامین امنیت و ایجاد فرصتهای شغلی در جامعه عنوان کرده از به تصویر کشیدن دشواریهای آنان از سوی رسانه¬های دیداری برای نشان دادن اهمیت مشکلات کودکان در جامعه برای مردم؛ دولت و شهروندان نیز به عنوان یکی دیگر از راه حل های معضل کودکان در جامعه یاد کردند.

نویسنده / شفیع رحیمی

یکشنبه, 01 دلو 1396 13:35
خبرنگار روزنامۀ وال‌استریت ژورنال نوشته است: «دو هفته پیش رییس پیشین امنیت ملی از سوی دولت زیر ممنوعیت سفر بود. حکومت افغانستان هدایت داده بود تا وی در زمان بازگشت از سفر زندانی شود. اما این تصمیم کمی بعد از سوی مسئولان حکومت لغو شد.» حکومت افغانستان قصد داشته است رحمت‌الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی این کشور را بازداشت کند.

خبرنگار روزنامۀ وال‌استریت ژورنال در توئیتر خود نوشته است که حکومت افغانستان آقای نبیل را ممنوع الخروج نیز ساخته بود. او نوشته است: «دو هفته پیش رییس پیشین امنیت ملی از سوی دولت زیر ممنوعیت سفر بود. حکومت افغانستان هدایت داده بود تا وی در زمان بازگشت از سفر زندانی شود. اما این تصمیم کمی بعد از سوی مسئولان حکومت لغو شد.»

رحمت‌الله نبیل در زمان ریاست جمهوری آقای کرزی مسئولیت ریاست امنیت ملی افغانستان را بر عهده داشت. او در سه سال حکومت نو بارها به نقد حکومت پرداخته و آخرین بار در یک برنامۀ تلویزیونی جزییات تقلب در انتخابات ریاست جمهوری را فاش کرد.

 

یکشنبه, 01 دلو 1396 13:32

جریان‎های سیاسی در کشور می‎گویند حکومت اراده‎ای برای برگزاری انتخابات ندارد و از سویی‎هم گفته می‎شود حکومت در پی مهندسی کردن انتخابات آینده است.

به گزارش از رسانه ها ، جریان های سیاسی می‎گویند حکومت در تلاش است تا هردو انتخابات را همزمان برگزار کند اما صدیق پتمن عضو رهبری جبهه نوین ملی افغانستان گفته‎است: «اگر دو انتخابات همزمان برگزار شود، یا هم جدا جدا، بازهم حکومت می خواهد که هر دو انتخابات را مهندسی کند.»

در همین حال هیأتی شورای امنیت سازمان ملل در سفری به کابل بر برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری افغانستان در زمان معین آن تاکید ورزیده‎بود.

نعیم ایوب زاده، رییس دیدبان انتخابات شفاف افغانستان نیز گفته‎است: «تاکنون هیچ امادگی لازم برای برگزاری انتخابات گرفته نشده است. نه حکومت اراده دارد و نه هم کمیسیون های انتخاباتی.»

این در حالی است که پیشرفت کار کمیسیون انتخابات نیز وابسته به همکاری فنی و مالی جامعه جهانی گفته می‎شود و کارهای انجام شده از سوی کمیسیون انتخابات کافی دانسته نمی‎شود.

یکشنبه, 01 دلو 1396 13:30

ژانک زیکسین معاون سفیر چین در کابل می‎گوید، چین آماده است تا برای افغانستان کمک‎های نظامی فراهم نماید.

به گزارش رسانه ها، معاون سفیر چین که در مراسم شصت و سومین سالگرد روابط افغانستان و چین صحبت می‎کرد، گفت: «ما تصمیم داریم که از لحاظ نظامی  به افغانستان تجهیزات بدهیم. همچنان می خواهیم یک نوع روابط میان افغانستان، پاکستان و چین برقرار کنیم که رو به کامیابی است. در مبارزه با هراس افکنی بسیار موثر واقع خواهد شد و ما این برنامه را با دیگر ارگان ها نیز شریک میسازیم.»

در همین حال برخی مقامات حکومت پیشین افغانستان می‎گوید که عملی شدن پروژه‎های چین در افغانستان با حضور آمریکا مشکل است. عبدالکریم خرم، رییس دفتر حامد کرزی می‎گوید: « تا زمانیکه تروریزم و امریکا درافغانستان حضور دارند، عملی شدن پروژه های چین را در افغانستان مشکل میدانم. زیرا امریکا گفته بود که رقیب های شان روسیه و چین است.»

این در حالی است که آگاهان باور دارند که نزدیکی روابط با کشورهای منطقه و جهان باید با راهکارهایی تنظیم شود که زمینه را برای رقابت های منفی این کشور ها در افغانستان مساعد نسازد.